ادامه حملات پهپادی به پایگاه‌های آمریکایی حریر و الشدادی در عراق و سوریه

دیدبان حقوق بشر سوریه: پدافند هوایی آمریکا یک پهپاد پرتاب شده به سوی پایگاه «الشدادی» در سوریه را سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه حملاتی که علیه نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه و در واکنش به ادامه جنگ اسرائیل علیه نوار غزه صورت می‌گیرد، شامگاه جمعه 15دی یک حمله پهپادی پایگاه هوایی حریر محل استقرار نیروهای آمریکایی در استان اربیل در شمال عراق را هدف گرفت.

گروه‌های مسلح عراقی شامگاه جمعه مسئولیت این حمله به پایگاه هوایی آمریکایی حریر در اربیل، مرکز اقلیم کُردستان عراق را بر عهده گرفتند.

سرنگونی پهپاد در سوریه

بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه پدافند هوایی آمریکا یک پهپاد را که احتمال می‌رود توسط شبه‌نظامیان عراقی برای هدف قرار دادن پایگاه «الشدادی» محل استقرار نیروهای ائتلاف بین‌المللی در حومه حسکه در شرق سوریه پرتاب شده بود، سرنگون کرد.

گروه‌هایی که خود را «مقاومت در عراق و سوریه» معرفی می‌کنند پیش‌تر طی هفته جاری اعلام کردند که حملاتی پهپادی را علیه پایگاه آمریکایی الشدادی در سوریه انجام داده‌اند.

به گفته این گروه حملات آنها علیه پایگاه‌های آمریکایی در عراق و سوریه در پاسخ به ادامه جنایت‌های کشتاری که اسرائیل علیه ساکنان غزه مرتکب می‌شود، صورت می‌گیرد.

شایان ذکر است پایگاه الشدادی که در منطقه غیرنظامی پرجمعیت و در میانه ساختمان‌ها و منازل مسکونی واقع است، بزرگترین پایگاه آمریکایی در شرق سوریه است و علاوه بر نیروهای ایالات متحده تعدادی از نیروهای ارتش‌های فرانسه و بریتانیا نیز در آن مستقر هستند.

از ابتدای جنگ اسرائیل در نوار غزه که در پاسخ به حمله غافلگیرانه هفتم اکتبر حماس آغاز شد تاکنون، نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین‌المللی در عراق و سوریه هدف بیش از 100 حمله موشکی و پهپادی قرار گرفتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید