سعودی انفجارهای تروریستی که غیرنظامیان در ایران را هدف گرفته است را محکوم کرد

پادشاهی عربی سعودی ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی و همبستگی با ایران در این حادثه دردناک، برای آسیب‌دیدگان شفای عاجل آرزو کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی شامگاه چهارشنبه 13 دی در واکنش به حادثه انفجارهای کرمان در جنوب شرق ایران، تاکید کرد که ضمن ابراز مخالفت خود، انفجارهای تروریستی که غیرنظامیان در جمهوری اسلامی ایران را هدف گرفته است را محکوم می‌کند.

در بیانیه وزارت خارجه سعودی در این‌باره ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی و همبستگی با ایران در این حادثه دردناک و آرزوی شفای عاجل برای آسیب‌دیدگان، آمده است:« بر محکوم کردن و مخالفت با انفجارهای تروریستی که غیرنظامیان در ایران را هدف گرفته است، تاکید می‌کنیم».

بنا به گزارش خبرگزاری‌های ایران به نقل از سخنگوی اورژانس این کشور تازه‌ترین آمار آسیب‌دیدگان انفجارهای کرمان که در مراسم سالروز کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران رخ داد، 103 کشته و 211 زخمی اعلام شد.

خبرگزاری‌های ایران همچنین از احتمال افزایش آمار کشته‌شدگان به‌دلیل وخیم بودن حال تعداد زیادی از مجروحان خبر دادند.

احمد وحیدی، وزیر کشور ایران در گفت‌وگوی تلویزیونی با اشاره به وقوع دو انفجار در کرمان، گفت: «اولین انفجار در این حادثه ساعت 3 بعد از ظهر اتفاق می‌افتد و هنگامی که سایر مردم و زائران به کمک افراد دچار مصدومیت می‌آیند، انفجار دوم رخ می‌دهد که زمان انفجار دوم حدوداً 3:20 دقیقه بعد از ظهر بوده است.»

وزیر کشور ایران همچنین افزود: «طبیعتا همه چیز در کنترل است و مردم نگران نباشند، نیروهای نظامی و امنیتی هوشیار هستند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید