گروه‌های فلسطینی با فراخوان اعتصاب بر پاسخ همه‌جانبه به ترور العاروری تاکید کردند

حماس در واکنش به کشته شدن العاروری هر گونه مذاکره درباره آتش‌بس و تبادل اسرا را تعلیق کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در واکنش به کشته شدن صالح العاروری، نائب رئیس دفتر سیاسی حماس در لبنان و دو تن از فرماندهان ارشد فلسطینی با نام‌های «سمیر فندی ابوعامر» و «عزام الاقرع ابو عمار» در حمله پهپادی اسرائیل به خاستگاه حزب‌الله در الضاحیه (حومه) جنوبی بیروت، گروه‌های فلسطینی ضمن فراخوان برای اعتصاب سراسری تاکید کردند که از همه میادین این اقدام تل‌آویو را بی‌پاسخ نخواهند گذاشت.

در همین راستا جنبش حماس ضمن تایید خبر کشته شدن «سمیر فندی ابوعامر» و «عزام الاقرع ابو عمار» در حمله پهپادی به الضاحیه جنوبی بیروت، به میانجی‌گران اطلاع داد که هر گونه گفت‌وگو درباره آتش‌بس و تبادل اسرا با اسرائیل را متوقف می‌کند.

Advertisement

در مقابل اما میانجی‌گران در تلاش هستند تا از تشدید و گسترش تنش‌ها در پی کشته شدن العاروری جلوگیری کنند.

منابع خاص شامگاه سه‌شنبه 12 دی به شبکه «العربیه» تاکید کردند که جنبش حماس به میانجی‌گران اطلاع داده که پس از ترور شدن العاروری در بیروت، هرگونه مذاکره درباره وقفه و برقراری آتش‌بس در غزه و یا تبادل اسرا با اسرائیل را تا اطلاع ثانوی متوقف می‌کند.

به گفته این منابع العاروری طی روزهای اخیر در تماس با میانجی‌گران برای دست‌یابی به تفاهم‌های بیشتر درباره آتش‌بس طولانی در غزه و توافق تبادل اسرا تلاش می‌کرد.

به گفته این منابع صالح العاروری قرار بود هفته آینده به منظور انجام دیدارهایی با میانجی‌گران و با هدف رایزنی‌های بیشتر درباره خواسته‌های جنبش حماس حول آتش‌بس، مسافرت کند.

حماس به میانجی‌گران وکالت داده بود تا به اسرائیل ابلاغ کنند که پیش‌شرط هر گونه مذاکراتی در آینده، ضرورت تعهد تل‌آویو به متوقف کردن ترورها است.

این منابع افزودند که اکنون «حماس در واکنش به ترور العاروری، برقراری هر گونه آتش‌بسی را تعلیق کرده است.»

به گفته منابع العربیه هم‌اکنون میانجی‌گران برای جلوگیری از تشدید تنش‌های احتمالی گسترده‌‌تر تلاش می‌کنند و در نتیجه تماسی که با مقامات تل‌آویو انجام شده پاسخ گرفتند که اسرائیل انجام ترورهای دیگری را متوقف نمی‌کند و شرط توقف چنین عملیاتی در ازای دست‌یابی به آتش‌بس در غزه را نمی‌پذیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید