مقام آمریکایی: اسرائیل در صدد ترور تعدادی از رهبران حماس است

یک مقام آمریکایی: هدف قراردادن العاروری، مذاکرات به‌هدف دستیابی به توافق بر سر توقف کوتاه‌مدت جنگ را با مشکل مواجه خواهد ساخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه «نیویورک تایمز»، چهارشنبه 13 دی به نقل از یک منبع رسمی آمریکایی نوشت که هدف قرار دادن العاروری، اولین عملیات از سلسله عملیاتی است که اسرائیل علیه فرماندهان حماس انجام خواهد داد.

این روزنامه به نقل از این مقام آمریکایی با این بیان که اسرائیل در حال برنامه‌ریزی یک سری ترورها علیه رهبران حماس است، پیش‌بینی ‌کرد که هدف قراردادن العاروری، مذاکرات به‌هدف دستیابی به توافق بر سر توقف کوتاه مدت جنگ را با مشکل مواجه سازد.

لحظه هدف قراردادن العاروری

از سویی ویدئوی گرفته‌شده با دوربین‌های مداربسته، لحظه هدف قراردادن صالح العاروری، از رهبران حماس در حومه جنوبی بیروت را نشان داد.

اگرچه اسرائیل مسئولیت خود در اجرای این ترور را رسما اعلام نکرد، اما ارتش اسرائیل با اعلام آمادگی برای «همه سناریوها»، سطح آمادگی نیروهایش را بالا برد و افزود که اسرائیل به مبارزه با حماس و رهبران آن در هر کجا که باشند، ادامه داده و هرگز این سیاست را تغییر نخواهد داد.

اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس نیز تاکید کرد که ترور العاروری، نقض حاکمیت لبنان و یک اقدام تروریستی تمام‌عیار است.

توقف گفت‌وگوها

همزمان طبق گفته منابع خصوصی به «العربیه»، جنبش حماس پس از ترور صالح العاروری، توقف گفت‌گوها در مورد هرگونه آتش‌بس و مبادله اسرا را به طرف‌های میانجی اطلاع داد.

این منابع گزارش دادند که صالح العاروری قرار بود هفته آینده، برای رایزنی بیشتر در مورد خواسته‌های حماس، راهی کشورهای میانجی شود.

منابع «العربیه» تأکید کردند که حماس به میانجی‌ها اطلاع داده که اجرای مذاکرات در گرو موافقت اسرائیل با توقف ترورها و برقراری آتش‌بس است.

این در حالی است که اسرائیل به طرف‌های میانجی اطلاع داد به‌هدف دستیابی به آتش‌بس موقت با حماس، هرگز حاضر نیست عملیات ترور را متوقف کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید