تشدید حملات هوایی اسرائیل به مرکز نوار غزه و خان‌یونس

ارتش اسرائیل از کشته‌شدن یک افسر در نبردهای غزه خبر داد که بدین ترتیب، مجموع کشته‌های ارتش از آغاز عملیات زمینی در نوار به 175 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در آخرین تحولات میدانی مربوط به جنگ غزه، جنگنده‌های اسرائیلی چهارشنبه 13 دی، مناطقی در مرکز نوار غزه و خان یونس را هدف حملات هوایی قرار دادند.

از سویی ارتش اسرائیل امروز در بیانیه‌ای از کشته‌شدن یک افسر در نبردهای غزه خبر داد. به‌گزارش رسانه‌های اسرائیلی با کشته‌شدن این افسر، مجموع کشته‌های ارتش از آغاز عملیات زمینی در نوار به 175 نفر رسید.

اعلام آمادگی ارتش برای تمامی سناریوها

این در حالی است که ارتش اسرائیل شامگاه سه‌شنبه پس از ترور صالح العاروری، از رهبران حماس در حمله به دفتر این جنبش در حومه جنوبی بیروت که مقامات امنیتی لبنان آن را به تل‌آویو نسبت دادند، تاکید کرد از آمادگی برای «همه سناریوها» برخوردار است.

دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش در یک کنفرانس مطبوعاتی، بدون اظهار نظر مستقیم در خصوص ترور العاروری گفت: «ارتش در وضعیت آماده‌باش دفاعی و هجومی است. ما برای همه سناریوها آماده‌ایم».

هاگاری افزود: «مهمترین گفته امشب ما این است که روی مبارزه با حماس متمرکزیم و به این تمرکز ادامه می‌دهیم».

بیانیه سازمان جهانی بهداشت

از سوی دیگر سازمان جهانی بهداشت، خواستار آتش‌بس فوری در غزه و اتخاذ تدابیر لازم برای اطمینان از انتقال سریع و بدون مانع کمک‌ها به نوار شد.

این سازمان طی بیانیه‌ای ضمن محکوم‌کردن بمباران یک مرکز و بیمارستان وابسته به هلال احمر فلسطین در نوار غزه، این بمباران را غیر قابل قبول توصیف کرد.

به‌گفته سازمان جهانی بهداشت، بسیاری از 14000 آواره پناه‌گرفته در بیمارستان الامل در خان یونس در پی حملات، بیمارستان را ترک کردند و باقی‌ماندگان نیز در صدد ترک بیمارستان هستند.

بر اساس آمار سازمان ملل، بیش از 85 درصد اهالی غزه که تعدادشان به 2.4 میلیون نفر می‌رسد، آواره شدند.

طبق آمار وزارت بهداشت غزه، شمار کشته‌های فلسطینی در اثر بمباران و اجرای عملیات زمینی اسرائیل تا این لحظه به بیش از 22 هزار نفر رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید