ادعای حوثی‌ها مبنی بر هدف گرفتن یک کشتی در حال حرکت به مقصد اسرائیل تکذیب شد

وزارت خارجه آلمان در واکنش به حملات حوثی‌ها به کشتیرانی در دریای سرخ: این حملات کاملا غیرقابل قبول است و باید فوراً متوقف شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک شرکت ترابری دریایی فرانسوی ادعای حوثی‌ها مبنی بر هدف گرفتن یکی از کشتی‌های متعلق به این شرکت در مسیر دریایی به مقصد اسرائیل را تکذیب کرد.

شرکت ترابری دریایی فرانسوی «CMA CGM» چهارشنبه 13 دی اعلام کرد که کشتی کانتینربر متعلق به ناوگان آن هنگام عبور از دریای سرخ در مقابل سواحل یمن «هیچ‌گونه آسیبی ندیده است».

این شرکت همچنین گزارش‌ها مبنی بر «هدف گرفتن» کشتی متعلق به خود توسط حوثی‌ها را تکذیب کرد.

سخنگوی این شرکت کشتیرانی فرانسوی گفت که کشتی غول‌پیکر متعلق به «CMA CGM» بر خلاف آنچه یحیی سریع، سخنگوی نظامی حوثی‌ها مدعی شده که به مقصد اسرائیل حرکت می‌کرد، به سوی مصر می‌رفت.

در ادامه حملات حوثی‌ها به کشتیرانی بین‌المللی در دریای سرخ، چهارشنبه گروه حوثی در یمن از هدف گرفتن یک کشتی در حال حرکت به مقصد بنادر اسرائیل خبر داد.

در بیانیه سخنگوی نظامی حوثی‌ها آمده بود که هدف قرار دادن کشتی «CMA CGM Tig» پس از آن صورت گرفت که خدمه کشتی از پاسخ‌گویی به پیام‌های هشدار نیروهای دریایی حوثی از جمله «شلیک‌های اخطار» آنها خودداری کردند.

در این بیانیه حوثی‌ها تاکید شده که حملات این گروه شبه‌نظامی در یمن برای جلوگیری از تردد کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌های عازم بنادر فلسطین اشغالی در دریاهای سرخ و عرب تا زمانی که از ورود کمک‌های غذایی و دارویی مورد نیاز فلسطینی‌ها به نوار غزه دریغ شود، ادامه خواهد یافت.

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، «سنتکام» چهارشنبه 13 دی، اعلام کرد که حوثی‌ها بعدازظهر سه‌شنبه دو موشک از مناطق تحت کنترل خود در یمن به سمت جنوب دریای سرخ شلیک کردند.

چندین کشتی در دریای سرخ توسط حوثی‌ها مورد حمله قرار گرفتند که به گفته آن‌ها در پاسخ به جنگ اسرائیل در نوار غزه انجام می‌شود.

واکنش آلمان

در همین راستا، سخنگوی وزارت خارجه آلمان، چهارشنبه، اعلام کرد که حملات به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ غیرقابل قبول است و باید متوقف شود، و افزود که برلین با اتحادیه اروپا در ارتباط با ماموریت دریایی احتمالی این اتحادیه در دریای سرخ در تماس است.

این سخنگو در یک کنفرانس مطبوعاتی در برلین گفت: «این حملات کاملا غیرقابل قبول است و باید فوراً متوقف شود.»

سخنگوی وزارت خارجه آلمان در پاسخ به سوالی درباره پاسخ برلین به حملات حوثی‌ها افزود: «ما در حال بررسی همه گزینه‌های ممکن بر اساس قوانین اساسی و بین‌المللی هستیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید