کشته ‌‌شدن العاروری و دو فرمانده ارشد حماس در حمله اسرائیل به الضاحیه جنوبی بیروت

خبرگزاری ملی لبنان: انفجار در الضاحیه (حومه) جنوبی بیروت 6 کشته و 11 زخمی برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حمله پهپادی اسرائیل به یک دفتر متعلق به جنبش حماس در منطقه «الضاحیه جنوبی»، خاستگاه حزب‌الله لبنان در حومه جنوبی بیروت، 6 کشته و 11 زخمی بر جای گذاشت.

رسانه‌های لبنانی شامگاه سه‌شنبه 12 دی از کشته شدن صالح العاروری، نائب رئیس دفتر جنبش حماس در بیروت در حمله پهپادی اسرائیل به منطقه «الضاحیه» در حومه جنوبی پایتخت لبنان خبر دادند.

از سویی «شبکه13» اسرائیل در گزارش خبر داد که شخصیت فلسطینی ترور شده در لبنان قرار بود فردا چهارشنبه 13 دی با حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان دیدار کند.

تایید ترور فرماندهان حماس

جنبش فلسطینی «حماس» شامگاه سه‌شنبه ترور شدن دو تن از فرماندهان ارشد گردان‌های القسام، شاخه نظامی این جنبش به همراه صالح العاروری، نائب رئیس دفتر سیاسی این گروه در حمله پهپادی اسرائیل به الضاحیه جنوبی بیروت را تایید کرد.

جنبش حماس درباره صالح العاروری، نائب رئيس دفتر سیاسی این گروه که در حمله پهپادی اسرائیل به لبنان کشته شده، اعلام کرد که العاروری طراح عملیات «طوفان الاقصی» در هفتم اکتبر بود.

در واکنش به کشته شدن العاروری موجی از موشک‌ها توسط گروه های فلسطینی از نوار غزه به سوی پایتخت اسرائیل پرتاب شد.

واکنش اسرائیل

مقامات اسرائیلی عملیات ترور العاروری را نوعی و باکیفیت توصیف کردند و مشاور نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل نیز تاکید کرد که حمله اسرائیل لبنان و حزب‌الله را هدف نگرفته بلکه کسانی که در حمله هفتم اکتبر نقش داشته‌اند را هدف می‌گیرد.

وب‌سایت «آکسیوس» نیز به نقل از مقامات اسرائیلی صالح العاروری را عامل حملات فزاینده در کرانه باختری معرفی کرد.

واکنش میقاتی

در واکنش به این حمله پهپادی نجیب میقاتی، نخست‌وزیر لبنان ضمن محکوم کردن ترور العاروری و همراهان او در بیروت، گفت ترور العاروری در بیروت جنایت جدیدی است که اسرائیل مرتکب می‌شود و آغاز قواعد جدیدی از درگیری است که تل‌آویو علیه کشورش در پیش گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید