بازداشت 33 نفر در ترکیه به اتهام «جاسوسی برای موساد»

بر اساس اطلاعات، موساد قصد داشت اتباع خارجی از جمله اعضای جنبش حماس را از ترکیه ربوده و اطلاعاتی درباره فلسطینی‌های مقیم در خاک این کشور را به دست آورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ترکیه، 33 مظنون به جاسوسی برای موساد اسرائیل را بدون اشاره به تابعیت آنها بازداشت کرد.

رسانه‌های ترکیه از جمله خبرگزاری رسمی «آناتولی»، سه‌شنبه 12 دی، گزارش دادند که این افراد متهم به جاسوسی در جریان چندین عملیات‌ امنیتی در هشت استان اطراف استانبول دستگیر شدند.

بر اساس این گزارش این افراد ماموریت‌هایی از جمله آدم‌ربایی و عملیات‌های شناسایی افراد از سوی موساد به آنها محول شده است.

بر اساس گزارش رسانه‌های ترکیه، دادستان عمومی این کشور دستور بازداشت 46 مظنون به دست داشتن در طرح موساد برای هدف قرار دادن خارجی‌ها در ترکیه را صادر کرده است.

طبق این گزارش تاکنون 33 نفر از متهمان دستگیر شدند و ماموران امنیتی ترکیه در حال حاضر برای یافتن 13 نفر دیگر که متواری هستند به جستجوی خود ادامه می‌دهند.

بر اساس این اطلاعات، موساد برای ربودن خارجی‌ها از جمله تعدادی از اعضای جنبش حماس از ترکیه و به دست آوردن اطلاعات مربوط به فلسطینی‌های مقیم در خاک ترکیه برنامه‌ریزی داشته است.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه اخیراً در یک هشدار جدی به اسرائیل گفته است: «اگر اسرائیل بخواهد رهبران جنبش حماس را در خاک ترکیه هدف قرار دهد، «بهای سنگینی» خواهد پرداخت».

اردوغان در پاسخ به سوالی از خبرنگار تلویزیون «تی.آرتی» درباره احتمال انجام عملیات اسرائیل علیه رهبران حماس در ترکیه گفت: «هرکس به انجام چنین کاری فکر می کند نباید فراموش کند که عواقب آن وخیم خواهد بود. هیچ کس در جهان نیست که از دستاوردهای بسیار بزرگی که سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی ترکیه به آن دست یافته‌اند، آگاهی نداشته باشد».

اردوغان در بازگشت از قطر به خبرنگاران افزود: «ترکیه کشوری نیست که دیروز تاسیس شده باشد و همه نباید این را فراموش کنند».

پیشتر رونن بار، رئیس سرویس امنیت عمومی اسرائیل «شاباک» گفته بود که «دستورالعمل‌هایی» برای از بین بردن رهبران حماس در هر نقطه از جهان صادر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید