اسرائیل جنوب و مرکز غزه را بمباران کرد

مقام‌های نظامی تل‌آویو می‌گویند، جنگ با حماس در طول سال 2024 ادامه خواهد داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های فلسطینی بامداد سه‌شنبه، 12 دی گزارش دادند که جنگنده‌های اسرائیل شرق خان‌یونس در جنوب نوار غزه را به شدت بمباران کردند.

طبق این گزارش حملات بامداد امروز به خان‌یونس به عنوان خشونت آمیزترین عملیات پس از پایان آتش‌بس یک هفته‌ای بین اسرائیل و فلسطینی‌ها در ماه نوامبر توصیف شده است.

رسانه‌های فلسطینی همچنین از گلوله باران اردوگاه المغازی در مرکز نوار غزه توسط توپخانه اسرائیل خبر دادند.

همزمان با ادامه بمباران‌ اسرائیلی در شمال و جنوب نوار غزه این منابع از درگیری‌های شدیدی میان شبه‌نظامیان فلسطینی و ارتش اسرائیل در مناطق التفاح و الدراج در شمال شرق شهر خبر دادند.

در همین حال تلویزیون رسمی فلسطین، سه‌شنبه اعلام کرد که قایق‌های اسرائیلی استان مرکزی غزه را با گلوله‌های سنگین توپخانه هدف قرار دادند.

این تلویزیون جزئیات بیشتری در مورد این بمباران که در آغاز هشتاد و هشتمین روز از جنگ بین اسرائیل و حماس رخ می‎دهد، ارائه نکرد.

در حالی که نوار غزه سال جدید خود را زیر بمباران‌ جدید اسرائیلی آغاز کرد، مقام‌های نظامی تل‌آویو اعلام کردند که جنگ با حماس در طول سال 2024 ادامه خواهد داشت.

شب سال نو 2024 شاهد بمباران مستمر نوار محاصره شده غزه و حملات موشکی به تل‌آویو بود.

در همین حال ایتامار بن گویر، وزیر امنیت ملی اسرائیل، دوشنبه بار دیگر خواستار بازگشت شهرک نشینان یهودی به نوار غزه پس از پایان جنگ و کوچ دادن مردم فلسطین به خارج از سرزمینشان شد.

پیشتر بتسلئیل اسموتریچ، وزیر دارایی اسرائیل نیز چنین اظهارتی علیه فلسطینی‌ها داشته اشت.

این در حالی است که مردم محاصره شده غزه از درد و رنج و شرایط فاجعه‌بار انسانی، آوارگی و کمبود مواد غذایی، نوشیدنی و تجهیزات پزشکی ناشی از بمباران مستمر و شدید اسرائیل رنج می‌برند.

در همین راستا، میانجی‌های بین المللی به تلاش‌های خود برای دستیابی به آتش‌بس جدید ادامه می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید