حمله پهپادی جدید به پایگاه عین الاسد در عراق

گروه موسوم به «مقاومت اسلامی در عراق» که شامل گروه‌های مسلح وابسته به ایران و نیروهای حشد الشعبی است، مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه حملات به پایگاه‌های مستقر نیروهای آمریکایی در عراق از زمان آغاز جنگ غزه، بامداد دوشنبه 11 دی پایگاه عین الاسد در غرب الانبار بار دیگر مورد حمله پهپادی قرار گرفت.

در حالی که برخی گروه‌های شبه‌نظامی این حمله و هدف قرار دادن پایگاه نظامی مقر استقرار نیروهای آمریکا در عراق را به عهده گرفتند، یک منبع امنیتی امروز دوشنبه به العربیه تاکید کرد که نیروهای ائتلاف توانستند این پهپاد بمب‌گذاری شده را با استفاده از سامانه پدافند هوایی خارج از پایگاه عین الاسد سرنگون کنند.

حمله پهپادی به فرودگاه اربیل

این حمله ساعاتی پس از یک حمله پهپادی دیگر انجام شد که نیروهای ائتلاف بین المللی برای مبارزه با «داعش» در فرودگاه اربیل، پایتخت اقلیم کردستان را هدف قرار داد.

روز یکشنبه، سرویس مبارزه با تروریسم در منطقه با اعلام خنثی سازی این حمله پهپادی گفت، پهپادی که توسط شبه‌نظامیان به سوی مقر نیروهای ائتلاف شلیک شده بود، سرنگون شد.

گروه موسوم به «مقاومت اسلامی در عراق» که شامل گروه‌های مسلح وابسته به ایران و نیروهای حشد الشعبی است، مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

از اواسط اکتبر یعنی ده روز پس از آغاز جنگ غزه بین اسرائیل و حماس، نیروهای آمریکایی و نیروهای ائتلاف بین‌المللی، مورد صدها حمله موشکی و پهپادی قرار گرفته‌اند.

بر اساس آماری که قبلاً توسط یک مقام نظامی آمریکایی گزارش شده بود، واشینگتن از 17 اکتبر تاکنون بیش از 106 حمله علیه نیروهای خود در عراق و سوریه را گزارش کرده است.

مسئولیت بیشتر این حملات را «مقاومت اسلامی در عراق» بر عهده گرفت که به حمایت آمریکا از اسرائیل در جنگ علیه حماس اعتراض دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید