فرماندهان گروه‌های نیابتی ایران: حملات ما با اهداف تهران در تضاد نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

فرماندهان سه گروه‌ شبه‌نظامیان وابسته به ایران در گفت‌وگو با «واشینگتن پست» گفتند که «با دقت بین حملات خود تعادل ایجاد می‌کنیم تا از وقوع یک جنگ گسترده‌تر جلوگیری کنیم.»

این فرماندهان همچنان گفتند که «ساختار گروه‌های شبه‌نظامیان وابسته به ایران طوری طراحی شده که با اهداف استراتژیک تهران در تضاد نباش.»

یکی از فرماندهان گروه حزب الله عراق در ادامه گفت‌وگو با «واشینگتن پست» گفت که «ایران از ما پشتیبانی می‌کند، اما تصمیم انجام حملات بر عهده خودمان است» و افزود که «تهران برای جلوگیری از وقوع درگیری‌های گسترده، نوع حملاتی که باید انجام دهیم را بر ما تحمیل می‌کند.»

شبه‌نظامیان عراقی وابسته به ایران، در پاسخ به حمایت دولت جو بایدن، رئیس جمهورى آمریکا از اسرائیل، پایگاه‌های آمریکایی را هدف قرار دادند.

حزب الله لبنان نيز درگیری‌هایی با ارتش اسرائيل در مرز مشترک با جنوب لبنان داشته تا به قول رهبر آن برخی از نیروهای اسرائیلی را از جبهه غزه دور کند و آنها در مرزهای شمالی مشغول کند.

فرماندهان نیروهای نیابتی ایران در این مصاحبه تاکید کردند که تمام اقدامات لازم برای جلوگیری از یک جنگ منطقه‌ای گسترده‌تر را به کار گرفته‌اند.

این نشان می‌دهد که شبه‌نظامیان در عملیات‌ فردی از نوعی آزادی عمل برخوردارند، اما در عین حال اقدامات آنها به گونه‌ای طراحی شده که با اهداف استراتژیک ایران در تضاد نباشد.

نصرالله نقش اصلی را ایفا می‌کند

یکی از فرماندهان ارشد گردان‌های حزب‌الله عراق، بزرگترین گروه شبه‌نظامی که این حملات را انجام می‌دهد، در این مصاحبه گفت: «در برخی جلسات، اخبار پیشرفت در جبهه‌ها، میزان بهره‌گیری استراتژیک از هر جبهه را به‌روزرسانی‌ها کرده و مورد بحث قرار می‌گیرد.»

فرمانده دیگری که خواست نامش فاش نشود، گفت: «ایران انواع حمایت‌ها را انجام می‌دهد، اما وقتی صحبت از تصمیم گیری‌ها و اقدامات میدانی می‌شود، تصمیم در دست ماست».

فرماندهان این شبه‌نظامیان وابسته به ایران گفتند که «حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان، نقش پیشگامی در تقویت ائتلاف ایفا کرده است، زیرا او برجسته‌ترین شخصیتی است که قدیمی‌ترین، موفق‌ترین و محکم‌ترین گروه در نبرد را رهبری می‌کند».

آنها خاطرنشان کردند که نصرالله به عنوان اولین شخصیت در میان دیگران ظاهر شد و هنگامی که اولین سخنرانی عمومی خود را پس از شروع جنگ غزه انجام داد، شبه‌نظامیان عراقی در میدان تحریر بغداد جمع شدند تا این سخنرانی را به صورت زنده گوش دهند.

اسرائیل حملات خود به متحدان ایران در منطقه را تشدید کرده است. این حملات هفته گذشته منجر به کشته شدن یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران به نام رضی موسوی شد.

در همین راستا، ایران تهدید کرد که انتقام ترور این فرمانده را از اسرائیل خواهد گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید