سفر جنجالی ملکه زیبایی عراق و حضورش با لباس نظامی در کنار سربازان ارتش اسرائیل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سارا عیدان، ملکه سابق زیبایی عراق در سفری به اسرائیل و پوشیدن لباس ارتش این کشور، بحث و جنجال زیادی به همراه داشت و بسیاری از کاربران در رسانه‌های اجتماعی در قبال این حرکت او ابراز خشم کردند.

عیدان تصاویری در دیدار با سربازان ارتش اسرائیل در شهرک‌های مجاور نوار غزه را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد و نوشت: «امروز از شهرک “کفار عزه”، جایی که رعب و وحشت حماس، جان خانواده‌های اسرائیلی را در خانه‌هاشان گرفت، بازدید کردم.»

Advertisement

او افزود، «در یک مایلی غزه، شاهد نابودی موشک پرتاب شده توسط حماس، از طریق گنبد آهنین بودیم.»

او‌ درباره حضور با لباس نظامی گفت: «من لباس نظامی قدیمی‌ام از عراق را آوردم تا از نظر روانی آماده باشم. اما هنوز در شوک هستم و در زندگی‌ام چنین وحشی‌گری حتی در زمان گروه تروریستی داعش ندیده‌ بودم.»

با این حال، به محض انتشار این عکس‌ها، خانم عیدان کامنت‌های انتقادی بسیاری، به ویژه از شهروندان عراقی دریافت کرد.

سارا عیدان، یک مدل، موزیسین و فعال حقوق بشر عراقی-آمریکایی است، او در سال 2007 با انتشار تصویری از خود با آدار گاندلزمن، ملکه زیبایی اسرائیل در مسابقه ملکه زیبایی لاس وگاس جنجال به پا کرد.

هدف سفر

به گزارش روزنامه «تایمز اسرائیل»، عیدان در مصاحبه با کانال 12 اسرائیل گفت، هدف او از سفر به اسرائیل، نشان دادن حقیقت اتفاقات 7 اکتبر به فالوورهایش در رسانه‌های اجتماعی است.

کاندیدای نماینده حوزه 30 کنگره در کالیفرنیا گفت، از اینکه دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا می‌گویند حمله حماس یک اقدام دفاعی بوده، «احساس تهوع» می‌کند.

او روز سه‌شنبه در اظهاراتی گفت: «می‌خواهم که حجم این فاجعه را ببینند. جنایتی که آغازگر جنگ غزه بود، دنیا شعار آزادی فلسطین سر می‌دهد اما اینگونه نبود. کشتن و زنده سوزاندن خانواده‌های بی‌گناه آزادی فلسطین نیست، بلکه تروریسم است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید