کشته‌شدن یک افسر اسرائیلی در نوار غزه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی تشدید نبردها در غزه ارتش اسرائیل امروز یکشنبه 10 دی در بیانیه‌ای از کشته‌شدن یک افسر و یک سرباز از نیروهای خود خبر داد.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که سرهنگ ذخیره «الیراز گابای» طی درگیری در مرکز نوار غزه کشته شد.

در بیانیه ارتش اسرائیل همچنین آمده است که یک سرباز دیگر نیز در شمال نوار غزه کشته شد.

روز گذشته گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش حماس و گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین، از درگیری با نیروهای اسرائیلی خبر داده بودند.

حماس و جهاد اسلامی از کشته و زخمی شدن تعدادی از سربازان اسرائیلی و انهدام شماری از وسایل نقلیه نظامی ارتش این کشور در غزه خبر دادند.

ارتش اسرائیل شامگاه شنبه نیز اعلام کرد که دو تن از نیروهایش در نبردهای جاری در نوار غزه کشته شدند.

آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل توضیح داد که تعداد کشته‌شدگان ارتش از زمان آغاز جنگ در 7 اکتبر تا شامگاه شنبه به 504 نفر رسیده است.

رسانه‌های اسرائیلی روز گذشته به نقل از ارتش این کشور اعلام کردند که از این تعداد 167 نفر که در عملیات زمینی در نوار غزه کشته شدند، 9 نفر از آنها در حملاتی که حزب‌الله و گروه‌های فلسطینی از جنوب لبنان انجام دادند، کشته شدند.

21 هزار قربانی

اسرائیل بارها تاکید کرده است که عملیات نظامی خود در نوار غزه را تا زمان حذف جنبش حماس متوقف نخواهد کرد.

این در حالی است که ناظران نظامی و سیاسی معتقدند شانس دستیابی اسرائیل به این هدف صفر است.

در هفتم اکتبر، حماس به همراه دیگر گروه‌های فلسطینی حملات غافلگیرانه‌ای را به مناطق اطراف نوار غزه علیه پایگاه‌ها و شهرک‌های اسرائیلی انجام دادند، که در نتیجه آن 1200 اسرائیلی کشته و 240 نفر دیگر اسیر شدند.

از سوی دیگر در حملات هوایی و زمینی اسرائیل به نوار غزه تاکنون بیش از 21000 فلسطینی که اغلب آنها کودکان و زنان هستند، کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید