نیروی دریایی بریتانیا از حمله به یک کشتی در نزدیکی بندر حدیده یمن خبر داد

طبق گزارش وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون»، شبه‌نظامیان حوثی 10 کشتی تجاری مرتبط با بیش از 35 کشور را هدف 100 حمله پهپادی و موشک‌های بالستیک قرار داده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سازمان عملیات تجارت دریایی بریتانیا، یکشنبه دهم دی از دریافت گزارشی مبنی بر حمله به یک کشتی در 60 مایل دریایی شمال غرب بندر حدیده یمن در دریای سرخ خبر داد.

این سازمان طی یادداشتی هشداردهنده افزود که یک کشتی ناشناس، حمله سه قایق از سمت بندر حدیده و تبادل آتش را گزارش داد که خسارات جانی در میان خدمه کشتی برجای نگذاشت.

از سویی یک ناوشکن آمریکایی شامگاه شنبه، در پاسخ به درخواست کمک یک کشتی باری دانمارکی، دو موشک بالستیک ضد کشتی پرتاب‌شده از یمن را سرنگون کرد.

فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که این دو موشک که 23 مین حمله از 19 نوامبر به کشتی‌های تجاری است، از منطقه تحت کنترل حوثی‌ها شلیک شدند.

تغییر مسیر ناوبری

حملات دریایی حوثی‌ها، برخی از شرکت‌های بزرگ کشتیرانی را وادار کرد تا مسیر حرکت کشتی‌های خود را به رغم بالارفتن هزینه، به سمت دماغه «امید نیک» در آفریقا تغییر دهند.

طبق گزارش وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون»، شبه‌نظامیان حوثی 10 کشتی تجاری مرتبط با بیش از 35 کشور را هدف 100 حمله پهپادی و موشک‌های بالستیک قرار داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید