آمریکا: حوثی‌ها در صدد پایان‌دادن به حملات علیه کشتی‌های تجاری نیستند

این حملات خطرساز شرکت‌های متعدد کشتیرانی را بر آن داشت که دستور دهند، کشتی‌هایشان در مکان خود باقی بمانند و تا زمانی که وضعیت امنیتی بهبود نیابد، وارد تنگه باب‌المندب نشوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دریاسالار برد کوپر، فرمانده عالی نیروی دریایی آمریکا در خاورمیانه، با اشاره به سرنگونی پهپادها و موشک بالستیک حوثی‌ها توسط ناوشکن دریایی «یواس‌اس میسون»، تاکید کرد که حوثی‌های یمن، هیچ نشانه‌ای مبنی بر پایان‌دادن به حملات خود به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ بروز نداده‌اند.

کوپر در مصاحبه با «آسوشیتدپرس» در رابطه با هدف قرار دادن کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌هایی که به سمت اسرائیل حرکت می‌کنند، خاطرنشان کرد که هدف قراردادن کشتی‌های تجاری در دریای سرخ، مستلزم اقدام جمعی کشورهای سراسر جهان است.

کوپر در این مصاحبه گفت که از زمان اعلام عملیات در این آبراه حیاتی در بیش از 10 روز قبل، 1200 کشتی تجاری در منطقه دریای سرخ تردد داشتند که هیچ یک از آنها به دلیل واکنش سریع، هدف حمله پهپادی یا حملات موشکی، قرار نگرفتند.

فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا افزود که در حال حاضر، پنج کشتی جنگی آمریکایی، فرانسوی و بریتانیایی در حال گشت‌زنی در آب‌های جنوب دریای سرخ و غرب خلیج عدن هستند و از آغاز این عملیات، کشتی‌ها در مجموع 17 پهپاد و 4 موشک بالستیک ضد کشتی را سرنگون کرده‌اند.

در تازه‌ترین این موارد، یک ناوشکن آمریکایی شامگاه شنبه، در پاسخ به درخواست کمک یک کشتی باری دانمارکی، دو موشک بالستیک ضد کشتی پرتاب‌شده از یمن را سرنگون کرد.

پرتاب دو موشک از سوی حوثی‌ها

فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که این دو موشک که 23 مین حمله از 19 نوامبر به کشتی‌های تجاری است، از منطقه تحت کنترل حوثی‌ها شلیک شدند.

کوپر ضمن اشاره به موضع اخیر دانمارک پیش‌بینی کرد که ظرف هفته‌های آینده، کشورهای بیشتری به این عملیات مشترک بپیوندند.

وزیر دفاع آمریکا بیش از یک هفته پیش از تشکیل یک نیروی دریایی جدید چندملیتی زیر چتر نیروی دریایی مشترک و فرماندهی «گروه ضربت 153 »خبر داد که ماموریت آن، حفظ امنیت در دریای سرخ است.

این حملات خطرساز که بسیاری از آنها به کشتی‌ها آسیب رساندند، شرکت‌های متعدد کشتیرانی را بر آن داشت که دستور دهند، کشتی‌هایشان در مکان خود باقی بمانند و تا زمانی که وضعیت امنیتی بهبود نیابد، وارد تنگه باب‌المندب نشوند.

برخی از شرکت‌های بزرگ کشتیرانی، کشتی‌های خود را به اطراف آفریقا و دماغه «امید نیک» فرستادند که سفری زمان‌بر بوده و هزینه‌های سفر را افزایش داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size