نتانیاهو: هرگز اجازه دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای را نخواهیم داد

نخست‌وزیر اسرائیل: با اتحاد به جنگ تا چند ماه دیگر و تا رسیدن به پیروزی ادامه خواهیم داد و باید بر محور فیلادلفیا مسلط شویم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل شنبه نهم دی طی کنفرانسی خبری تاکید کرد که اسرائیل هرگز اجازه دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای را نخواهد داد.

نتانیاهو با بیان این‌که تل‌آویو همواره با تهدیدهای ایران مقابله می‌کند، گفت که نفتالی بنت، اطلاعاتی درباره حملات به ایران فاش کرده که نباید افشا می‌کرد.

مقابله با حزب‌الله و حوثی‌ها

نخست‌وزیر اسرائیل با اشاره به انهدام بسیاری از زیرساخت‌های حزب‌الله لبنان تاکید کرد که اگر حزب‌الله جنگ را گسترش دهد اسرائیل در پاسخ به آن ضربات بی‌سابقه‌ای به این گروه در لبنان وارد خواهد کرد.

نتانیاهو در این کنفرانس مطبوعاتی ایران و حزب‌الله لبنان را تهدید کرد و رسانه‌های اسرائیلی به نقل از او نوشتند: «اگر حزب‌الله جنگ را گسترش دهد، ضرباتی خواهد خورد که تصورش را هم نمی‌کند و ایران متحمل آسیب خواهد شد.»

او همچنین تاکید کرد که اسرائیل با حملات حوثی‌ها که امنیت اسرائیلی‌ها را تهدید می‌کند، مقابله می‌کند.

رئيس دولت ائتلافی راست‌گرای اسرائیل طی این کنفرانس خبری گفت بهای سنگینی در جنگ غزه می‌پردازیم و پیروزی زمان طولانی می‌طلبد.

نتانیاهو تاکید کرد که اسرائیل متحد است و از اهداف خود برای بازگرداندن اسرا و نابودی حماس عقب نخواهد نشست.

او با بیان این‌که اسرائیل از حمایت آمریکا برخوردار است و آن را در شورای امنیت شاهد بود، تاکید کرد که به‌رغم فشارهای بین‌المللی، دولت او به تحقق اهداف خود در نوار غزه ادامه خواهد داد.

بنیامین نتانیاهو شنبه در سخنرانی تلویزیونی خود گفت: «ما بهای سنگینی در جنگ پرداخت کردیم و پیروزی به زمان طولانی نیاز دارد»، او تأکید کرد که اسرائیل در «همه جبهه‌ها» می‌جنگد و لازم است ماه‌های دیگری ادامه دهد تا پیروزی حاصل شود.

نتانیاهو افزود: «اسرائیل در مذاکرات با حماس هیچ امتیازی نخواهد داد و ارتش اسرائیل به همه فشارها برای بازگرداندن گروگان‌ها به خانه‌هایشان و از بین بردن حماس ادامه خواهد داد».

تسلط بر محور فیلادلفیا

تلویزیون «i24» اسرائیل به نقل از نخست‌وزیر این کشور گفت: «محور فیلادلفیا بین نوار غزه و مصر باید تحت کنترل اسرائیل باشد و بسته شود».

آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل اخیرا در تصریح به خبرگزاری «العالم العربی» صحت گزارش‌های رسانه‌ها مبنی بر قصد اسرائیل برای اشغال محور فیلادلفیا میان غزه و مصر را تکذیب کرده بود. او چنین چنین اخباری را «مطالب نادرست، ساختگی و کذب» دانست.

محور فیلادلفیا که محور صلاح‌الدین نیز نامیده می‌شود، یک نوار مرزی 14 کیلومتری بین غزه و مصر است و طبق توافق‌نامه کمپ دیوید بین مصر و اسرائیل، منطقه حائل محسوب می‌شود.

این سخنان نتانیاهو همزمان با آن پخش شد که ارتش اسرائیل با تشدید نبردها و گسترش تهاجم زمینی، بمباران مرکز و جنوب نوار غزه را تشدید کرده است.

وزارت بهداشت در نوار غزه اعلام کرد که تعداد قربانیان فلسطینی در نتیجه بمباران اسرائیل از 7 اکتبر تاکنون به غزه به 21672 نفر و مجروحان به بیش از 65000 نفر افزایش یافته است.

این در حالی است که در نتیجه بمباران نوار غزه توسط اسرائیل ظرف 24 ساعت گذشته 165 نفر کشته و 250 نفر مجروح شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید