اسرائیل: پیروزی در جنگ به پرتاب موشک از غزه پایان نمی‌دهد

اسرائیل بارها تاکید کرده است که عملیات نظامی در نوار غزه، جز با نابودی جنبش حماس متوقف نخواهد شد، اگرچه از دید ناظران دستیابی به این هدف، ناممکن است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

به‌رغم تاکید بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل بر تداوم چندمین ماهه جنگ غزه تا رسیدن به پیروزی با نابودی حماس، به نظر می‌رسد که چنین «پیروزی»، یک پیروزی کامل نخواهد بود.

رادیو ارتش اسرائیل اعلام کرد بر مبنای برآوردهای امنیتی، این جنگ به پرتاب موشک از غزه پایان نخواهد داد.

این رادیو، یکشنبه 10 دی، افزود که تشدید جنگ در غزه، توانمندی‌های موشکی حماس را محدود می‌کند، اما آن را به صفر نمی‌رساند.

این رادیو در ادامه به نقل از ارتش اسرائیل اعلام کرد، حتی اگر جنگ با موفقیت به پایان برسد، برآوردها نشان می‌دهد که خطرتعرض موشکی به اطراف نوار غزه به‌رغم تمامی عملیات نظامی، همچنان وجود خواهد داشت.

نتانیاهو: پیروزی زمان‌بر است

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، شنبه طی یک سخنرانی تلویزیونی با اعلام این که تل‌آویو بهای سنگینی را در جنگ پرداخت‌کرده، درخصوص «نابودی حماس»، مدعی شد که کسب «پیروزی» به زمان طولانی نیاز دارد.

نتانیاهو همچنین تاکید کرد که نیروهایش در این جنگ که تا ماه‌های زیادی تا دستیابی به پیروزی ادامه خواهد یافت، در «تمامی جبهه‌ها» می‌جنگند.

به گفته او اسرائیل در مذاکرات با حماس هیچ امتیازی نخواهد داد و ارتش اسرائیل به اعمال فشار برای بازگرداندن گروگان‌ها به خانه‌هایشان و نابودی حماس، ادامه خواهد داد.

اسرائیل بارها تاکید کرده است که عملیات نظامی در نوار غزه، جز با نابودی جنبش حماس متوقف نخواهد شد، اگرچه از دید ناظران دستیابی به این هدف، ناممکن است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید