10 حوثی در حمله نیروهای آمریکایی در دریای سرخ کشته شدند

ارتش آمریکا: همه خدمه‌ سه قایق مهاجم کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یک منبع کشتیرانی در بندر حديده كه نامش فاش نشده به خبرگزارى فرانسه گفت 10 شبه‌نظامی حوثی در این حمله کشته و دو نفر مجروح شدند.

یک منبع کشتیرانی دیگر نیز بدون فاش کردن هویت خود، آمار کشته شدگان را تایید کرد و خاطرنشان کرد: «چهار نفر نجات یافتند به همراه دو مجروح وارد حدیده شدند که به بیمارستان الصماد منتقل شدند.»

فرماندهی مرکزی آمریکا، یکشنبه 10 دی اعلام کرد که قایق‌های حوثی به یک کشتی تجاری و بالگردهای نیروی دریایی آمریکا در جنوب دریای سرخ حمله کردند.

این فرماندهی در بیانیه‌ای افزود، یک کشتی کانتینری متعلق به شرکت بین‌المللی «مرسک»، دومین تماس اضطراری را در کمتر از 24 ساعت پس از حمله چهار قایق حوثی به آن انجام داد.

فرماندهی مرکزی آمریکا با بیان اینکه بالگردهای این کشور به تماس اضطراری این کشتی پاسخ دادند و قایق‌ها به سمت آنها شلیک کردند، خاطرنشان کرد: «بالگردهای آمریکایی برای دفاع از خود با شلیک گلوله پاسخ دادند و 3 قایق از چهار قایق را غرق کردند و خدمه آنها کشته شدند و قایق چهارم از منطقه متواری شد.»

از سوی دیگر شرکت «مرسک» تاکید کرد که یکی از کشتی‌های این شرکت، حین حرکت از سنگاپور به سمت کانال سوئز مورد حمله قرار گرفت.

این شرکت خاطرنشان کرد که کشتی اما آسیب ندیده و به مسیر خود ادامه داده است.

پس از این هجوم شرکت «مرسک» از توقف تمامی عملیات دریانوردی خود در دریای سرخ به مدت 48 ساعت خبر داد.

سازمان عملیات تجارت دریایی بریتانیا اوایل امروز اعلام کرد که گزارشی مبنی بر حمله به یک کشتی در 60 مایل دریایی شمال غرب بندر حدیده یمن در دریای سرخ دریافت کرده است.

سازمان عملیات تجارت بریتانیایی در یادداشت اخطاری اضافه کرد، یک کشتی ناشناس گزارش داده است که توسط سه قایق از سمت بندر الحدیده مورد حمله قرار گرفته و با این سه قایق تیراندازی نیز رد و بدل شده است.

همچنین تصریح کرد که هیچ آسیبی در به خدمه کشتی نرسیده است.

روز شنبه نیز یک ناوشکن آمریکایی دو موشک بالستیک ضد کشتی پرتاب شده به سوی یک کشتی باری دانمارکی را سرنگون کرد.

فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام»، در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که این دو موشک از قلمرو تحت کنترل شبه‌نظامیان حوثی شلیک شده است.

روز جمعه، ایالات متحده اعلام کرد که یک پهپاد و یک موشک بالستیک ضد کشتی در جنوب دریای سرخ که توسط حوثی‌ها پرتاب شده بود، را سرنگون کرده است.

به گفته آمریکا این بیست و دومین تلاش حوثی‌ها برای حمله به کشتی‌های بین المللی از 19 اکتبر تاکنون بوده است.

تغییر مسیر ناوبری

حملات حوثی‌ها باعث شد شرکت‌های بزرگ کشتیرانی از عبور کشتی‌های خود از دریای سرخ اجتناب کنند و با وجود هزینه‌های زیاد مسیر خود را به سمت جنوب آفریقا تغییر دهند.

به گفته پنتاگون، حوثی‌ها بیش از 100 حمله پهپادی و موشک‌های بالستیک انجام دادند و 10 کشتی تجاری مرتبط با بیش از 35 کشور مختلف را هدف قرار دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید