پاسخ گالانت درباره حملات اسرائیل به ایران: بگذارید ماموریت‌مان را با آرامش انجام دهیم

ایران اسرائیل را تهدید کرده تا انتقام ترور رضی موسوی، فرمانده ارشد سپاه پاسداران ایران در سوریه، که در یک حمله هوایی در دمشق کشته شد را بگیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل درباره مقاله نفتالی بنت، نخست‌وزیر سابق این کشور در «وال استریت ژورنال»، که در آن فاش کرد که ارتش اسرائیل در سال 2022 در حملاتی داخل خاک ایران از جمله یک پایگاه پهپادی را هدف قرار داد، واکنش نشان داد.

به گزارش روزنامه «یدیعوت آحارونوت»، گالانت در اظهاراتی در جریان دیدار از پایگاه هوایی «رامات دیوید» شامگاه جمعه گفت: «مناسب است صدای هواپیماها صحبت‌های غیرضروری را خاموش کند و به نیروهای ارتش اسرائیل اجازه داده شود ماموریت خود را با آرامش و امنیت انجام دهند.»

گالانت افزود: «می‌خواهم به همه کسانی که گوش می‌دهند بگویم که ما در نوار غزه کار فشرده‌ای انجام می‌دهیم و این کار برای مدت طولانی تا رسیدن به اهداف ادامه خواهد داشت.»

این اظهارات در حالی بیان شده که نفتالی بنت، نخست‌وزیر سابق اسرائیل، جمعه هشتم دی، در مقاله‌ای در روزنامه «وال استریت ژورنال» فاش کرد که اسرائیل در سال 2022 دو بار به اهدافی در خاک ایران حمله کرده است.

به گفته او، اولین بار پس از آن بود که ایران در فوریه 2022 دو حمله پهپادی را به اسرائیل انجام داد، زمانی که اسرائیل پایگاه نظامی تیم را در خاک ایران منهدم کرد. عملیات دوم حدود یک ماه بعد یعنی در مارس 2022 انجام شد زمانی که تلاش یگان نیروی قدس ایران برای کشتن گردشگران اسرائیلی در ترکیه ناکام مانده و چندی پس از آن فرمانده این یگان در قلب تهران کشته شد.
در یک حمله هوایی که در بهمن ماه سال گذشته در ایران انجام شد، یگان‌های پهپادی ایران، همانطور که مجله «هاآرتص اسرائیل» در آن زمان منتشر کرد، به شدت آسیب دید و بر اساس این نشریه، تخمین زده می‌شود که صدها هواپیمای بدون سرنشین منهدم شدند، این در حالی بود که تهران این اقدام را به اسرائیل نسبت داد اما اسرائیل اما دست داشتن در این حمله رد کرد.

چند ماه بعد، حسن سعید خدایاری، یکی از اعضای سپاه پاسداران ایران، در مرکز پایتخت ایران، نزدیک خانه‌اش در تهران کشته شد. به گزارش خبرگزاری «تسنیم» ، دو مرد مسلح سوار بر موتورسیکلت پنج گلوله به سر حسن خدایاری، سرهنگ سپاه قدس شلیک کردند و سپس از محل متواری شدند. وزارت اطلاعات ایران در آن زمان اعلام کرد که یک شبکه جاسوسی اسرائیل را کشف و سپاه پاسداران نیز اعضای آن را بازداشت کرده است.

مقامات نظامی ایران در حاشیه مراسم تشییع رضی موسوی، فرمانده ارشد سپاه پاسداران ایران در سوریه، با متهم کردن اسرائیل به ترور او، تهدید به انتقام کردند. موسوی دوشنبه گذشته در یک حمله موشکی به منزلش در دمشق كشته شد، و صبح پنجشنبه هفتم دی، پس از اقامه نماز میت بر وی توسط علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، با حضور مقامات نظامی و کشوری تشییع شد.

رسانه‌های ایران با نشر خبر و تصاویر موسوی او را از جمله قدیمی‌ترین مستشاران سپاه پاسداران ایران در سوریه و از همراهان قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس توصیف کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید