حمله پهپادی به مزارع شبعا و کشته شدن 4 عضو حزب‌الله لبنان در تبادل‌آتش با اسرائیل

مقامات اسرائیلی در اظهارات اخیر خود تاکید کرده‌اند که حزب‌الله لبنان را تا کرانه شمالی رودخانه لیطانی عقب خواهند راند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به‌رغم نگرانی‌های بین‌المللی از خطر تشدید تنش‌ها در جبهه شمالی اسرائیل و احتمال گسترش جنگ در منطقه، مرزهای جنوب لبنان همچنان شاهد تبادل آتش میان شبه‌نظامیان حزب‌الله و نیروهای ارتش اسرائیلی است.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد شامگاه جمعه هشتم دی ضمن ابراز نگرانی درباره پیامدهای ادامه جنگ غزه، تاکید کرد که تبادل آتش در مرزهای اسرائیل و لبنان به گسترش جنگ و بی‌ثباتی منجر خواهد شد.

اولاف شولتز، صدراعظم آلمان نیز شامگاه جمعه هشتم دی در تماسی تلفنی با بنی گانتز، عضو کابینه جنگ اسرائیل بر ضرورت عدم گسترش جنگ در منطقه تاکید کرد.

از سویی و در تازه‌ترین تحولات جنگ، بنا به گزارش خبرنگار «العربیه» سایت‌های اسرائیلی هدف حملات موشکی از جنوب لبنان قرار گرفت.

همچنین با دو پهپاد پرتاب شده از جنوب لبنان یک سایت اسرائیلی در «مزارع شبعا» هدف گرفته شده است.

ارتش اسرائیل در واکنش به ادامه حملات شبه‌نظامیان از جنوب لبنان، صبح شنبه نهم دی تعدادی از روستاها و شهرک‌‌های مرزی در خاک لبنان را بمباران کرد.

رسانه‌های محلی لبنان به نقل از منابع میدانی در جنوب این کشور گزارش دادند که ارتش اسرائیل دو شهرک «الجبین» و «طیر حرفا» و همچنین «وادی حامول» در الناقوره را بمباران کرده است.

همزمان با این بمباران مناطق مرزی جنوب لبنان، هواپیماهای شناسایی اسرائیلی از نوع «MK» در آسمان الناقوره، صور و حتی روستاهای بنت جبیل به پرواز درآمدند.

4 کشته از حزب‌الله

افزون بر آن حزب‌الله شنبه از کشته شدن 4 تن از نیروهای خود طی رویارویی با ارتش اسرائیل در جنوب لبنان خبر داد.

حزب‌الله در بیانیه‌ای کشته شدن 4 عضو خود با نام‌های « حسن اكرم الموسوی»، «حيدر محمد المزاوی»، «ركان علی سيف‌الدين» و «عباس محمد العجمی» را اعلام کرد.

حزب‌الله لبنان از ابتدای جنگ حماس و اسرائیل در هفتم اکتبر گذشته به‌طور روزانه اما محدود علیه مناطق و سایت‌های شمال اسرائیل راکت و پهپاد پرتاب می‌کند و در پاسخ به آن ارتش اسرائیل شهرک‌ها، روستاها و مقرهای حزب‌الله را در جنوب لبنان هدف بمباران و گلوله‌باران‌ خود قرار داده است که به کشته شدن بسیاری از غیرنظامیان و دهها تن از شبه‌نظامیان حزب‌الله منجر شده است.

مقامات اسرائیلی در اظهارات اخیر خود تاکید کرده‌اند که حزب‌الله لبنان را تا کرانه شمالی رودخانه لیطانی عقب خواهند راند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید