حداقل 20 کشته و مجروح در حملات آمریکا به «فاطمیون» و دیگر شبه‌نظامیان در سوریه

دیدبان حقوق بشر سوریه می‌گوید این حملات چندین پایگاه نظامی، یک انبار مهمات و یک محموله اسلحه نیز را هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع امنیتی به «العربیه» گفت بامدا شنبه نهم دی، در حملات هوایی شبانه نیروهای آمریکایی علیه مواضع گروه «فاطمیون» و دیگر شبه‌نظامیان وابسته به سپاه پاسداران ایران در حومه البوكمال سوریه در نزدیکی شهر مرزی القائم عراق، ده‌ها نفر کشته شدند. «دیدبان حقوق بشر سوریه» می‌گوید در 9 حمله علیه مواضع این شبه‌نظامیان در شهر مرزی البوکمال حداقل 20 نفر کشته و مجروح شدند.

رسانه‌های نزدیک به شبه‌نظامیان عراقی نیز گزارش دادند در حمله به البوکمال دو تن از شبه نظامیان لبنانی نیز کشته شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه می‌گوید این حملات چندین پایگاه نظامی، یک انبار مهمات و یک محموله اسلحه نیز را هدف قرار داد.

قبل از آن، گروه‌های مسلح عراقی، شامگاه جمعه هشتم دی، به پایگاه هوایی «حریر» در شمال استان اربیل، شمال عراق که مقر نیروهای بین المللی ائتلاف است حمله کردند که به گفته یک منبع امنیتی عراقی این حمله با پهپاد انتحاری بصورت گرفت.

گروه‌های مسلح عراقی همچنین شامگاه جمعه از حمله موشکی به یک پایگاه آمریکایی در حومه شهر «الشدادی» در استان الحسکه، شمال شرقی سوریه خبر دادند.

گروه‌های مسلحی که خود را «مقاومت اسلامی عراق» می‌نامند پیشتر مسئولیت حمله به پایگاه آمریکایی «خراب الجیر» در حومه الحسکه را به عهده گرفتند.

قابل ذکر است که پایگاه‌های آمریکایی در خاک عراق و سوریه از آغاز جنگ هفت اکتبر در نوار غزه، بیش از 110 بار مورد حمله قرار گرفته است. این گروهای مسلح وابسته به تهران می‌گویند که این حملات در حمایت از غزه و در پاسخ به کشتارهای اسرائیل انجام شده و ادامه خواهد یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size