درگیری‌های شدید در خان‌‌یونس؛ اسرائیل نبرد علیه حماس در مرکز غزه را گسترش می‌دهد

نیروهای تیم رزمی تیپ 5 اسرائیل برای اولین بار از زمان آغاز عملیات نظامی در شهرک خزاعه نفوذ کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روز شنبه نهم دی، غزه شاهد روز جدیدی از تشدید تنش و درگیری‌های خشونت آمیز میان ارتش اسرائیل و گروه های مسلح فلسطینی در این باریکه بود.

در تحولات میدانی و همزمان با بمباران شدید اسرائیل در مرکز و جنوب غزه، ارتش اسرائیل متعهد شد که نبرد با حماس را در مرکز و جنوب غزه گسترش دهد.

سخنگوی ارتش اسرائیل گفت: «با ورود نیروهای اسرائیلی به شهرک خزاعه در جنوب غزه، فشار بر حماس را افزایش می‌یابد.» بر اساس اظهارات او «نیروهای تیم رزمی تیپ پنجم برای اولین بار از زمان آغاز عملیات نظامی در خزاعه وارد عملیات می‌شوند.»

سخنگوی ارتش اسرائیل همچنین از کشته شدن 30 مسلح فلسطینی در کمتر از یک روز در نوار غزه خبر داد.

از سوی دیگر، گردان‌های قدس شاخه مسلح جنبش جهاد اعلام کردند که با سربازان اسرائیلی در خط مقدم در شمال و شرق خان‌یونس درگیر شدند.

رسانه‌های فلسطینی از بمباران شدید توپخانه اسرائیل علیه مناطق شرق گذرگاه رفح در جنوب نوار غزه خبر دادند.

همزمان با بمباران شدید مرکز و جنوب غزه توسط اسرائیل، ارتش اسرائیل متعهد شد که نبرد با حماس را در مرکز و جنوب غزه گسترش دهد. سخنگوی ارتش اسرائیل گفت: با ورود نیروهای اسرائیلی به شهر خزاعه در جنوب غزه، نیروهای اسرائیلی فشار بر حماس را افزایش خواهند داد.

روز جمعه ارتش اسرائیل به بمباران متمرکز خود در جنوب نوار غزه ادامه داد. پس از یک شب دیگر از بمباران ویرانگر علیه مرکز و جنوب نوار غزه، فلسطینی‌ها روز جمعه برای شناسایی اجساد نزدیکان خود به بیمارستان شهدای الاقصی در دیرالبلح (مرکز نوار غزه) شتافتند.
پزشکان مجروحان مرد، زن و کودکانی که لباس‌هایشان آغشته به خون بود را حمل می کرد در حالی که برخی از آنان به دلیل نبود امکانات، خوابیده بر روی زمین مراقبت می‌شدند.

سازمان ملل متحد روز جمعه از «همه طرف‌ها» خواست تا رسیدن کمک‌ها را تسهیل کنند.

با نزدیک شدن به پایان سومین ماه جنگ، هیئتی از جنبش حماس وارد قاهره شد تا در مورد پیشنهاد آتش‌بس ارائه شده از سوی مصر گفتگو کند.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت غزه، تعداد کشته‌شدگان فلسطینی‌ در نتیجه بمباران‌های اسرائیل از ابتدای جنگ تاکنون به 21507 نفر رسیده است که اکثر آنها غیرنظامیان، زنان و کودکان بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید