آوارگان غزه روایتگران فاجعه انسانی: از گرسنگی و تشنگی شدید رنج می‌بریم

یک زن فلسطینی میزان درد و رنج آوارگان را روایت می‌کند و یک کودک فلسطینی از نبود آب و غذا برای خود و خانواده‌اش می‌گوید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روایت‌های تکان‌دهنده از آوارگان جنگ غزه که در شرایط سخت زندگی می‌کنند، روایت‌هایی است که شاید برای نسل‌های بعدی این فاجعه انسانی را مستند کند. پس از نزدیک به پایان سه ماه حملات شبانه‌روزی و ویرانگر، کوچ اجباری و آوارگی و کمبود کمک‌های بشردوستانه، مردم خسته غزه آرزوی پایان جنگ را دارند.

دوربین شبکه «العربیه» مشکلات آوارگان فلسطینی در نوار غزه که از کمبود نیازهای اولیه از آب و غذا و مسکن رنج می‌برند را به تصویر کشیده است.

یک زن فلسطینی میزان مشکلات آوارگان از نبود آب، غذا و سختی‌هایی که با آن دست و پنجه نرم می‌کنند را تنها با یک واژه «گرسنگی» بیان می‌کند.

کودکان نوار غزه از سختی دسترسی به آب و غذا روایت و محرومیت از یک زندگی عادی سخن می گویند. یک کودک فلسطینی از مشکلات خود و خانواده‌اش در نبود آب و غذا در غزه شکایت می‌کند.

وضعیت نوار غزه با جمعیت حدود 2 میلیون و 400 هزار نفر که به گفته سازمان ملل 85% آنها مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند، بحران انسانی توصیف شده است.

اسرائیل از هفت اکتبر غزه را کاملا محاصره کرده و تنها اجازه ورود به کمک‌های بشردوستانه محدودی از گذرگاه رفح مصر را می‌دهد.

خروج ساکنان اردوگاه البریج به سوی رفح 
خروج ساکنان اردوگاه البریج به سوی رفح 

به گفته سازمان بهداشت جهانی، مردم غزه با کمبود فاحش کمک‌ها و «خطر جدی» روبرو هستند.

پس از حمله بی‌سابقه حماس به شهرک‌های مجاور نوار غزه که باعث کشته شدن 1140 اسرائیلی و اسارت 250 نفر دیگر شد حملات هوایی و زمینی بر اساس تازه‌ترین آمار وزارت بهداشت فلسطین، حدود 21507 نفر کشته بر جای گذاشت که بیشتر آن زنان و کودکان بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید