هلال احمر مصر از آغاز احداث اردوگاه امدادی در خان یونس در جنوب نوار غزه خبر داد

این اردوگاه به دستور مقامات مصری و به منظور امدادرسانی به هزاران فلسطینی که از شمال نوار غزه به سمت جنوب آن آواره شده‌اند، احداث می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبکه خبری «قاهره» گزارش داد که مقامات مصری به سازمان هلال احمر این کشور دستور دادند تا برای کمک‌رسانی به آوارگان فلسطینیی یک اردوگاه امدادی در شهر خان یونس در جنوب نوار غزه احداث کند.

به گزارش شبکه قاهره این اردوگاه امدادی در چارچوب تلاش‌های دولت مصر با هدف کاستن از بحران انسانی تحمیل شده بر برادران فلسطینی و جذب هزاران نفر از آواره شدگان از شمال نوار غزه احداث می‌شود.

در ادامه این گزارش آمده «با دستان و تجهیزات مصری، آماده‌سازی‌ها در خان یونس در جنوب نوار غزه برای تکمیل مرحله اول احداث اردوگاه مصر در حال انجام است.»

همچنین گفته شده که هلال احمر مصر در حال کار بر روی تکمیل مرحله اول این اردوگاه است که شامل برپایی 300 چادر است که می‌تواند 1500 نفر را در خود جای دهد.

این کانال خبری تصاویر تعدادی از کارگران هلال احمر مصری را در حین احداث اردوگاه آوارگان در شهر خان یونس پخش کرد.

این شبکه به نقل از محمد ابوالعطا، مدیر تدارکات هلال احمر فلسطین، گفت: «اکنون در اولین مرحله از ایجاد اردوگاهی هستیم که مصر در منطقه غرب خان یونس در جنوب نوار غزه ایجاد می‌کند».

مدیر تدارکات هلال احمر فلسطین تصریح کرد: «مرحله بعدی ایجاد هزار چادر است که حدود 5000 پناهنده و آواره را در خود جای دهد که می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند، و در این زمینه با هلال احمر مصر در گسترش همه این خدمات همکاری می‌شود».

ابوالعطا در ادامه خاطرنشان کرد که تجهیزات این اردوگاه از جمله غذا و سرپناه و برنامه‌ای برای آن در نظر گرفته خواهد شد تا «تمام تدارکات برای این خانواده‌های آواره» فراهم شود.

در همین راستا، عبدالعزیز ابوعیشه، مدیر بحران هلال احمر فلسطین، اردوگاه خان یونس را که توسط هلال احمر مصر تجهیز می‌شود، با توجه به نیاز شدید پس از تجاوزات اسرائیل به نوار غزه، اولین اردوگاه سازماندهی شده برای پناه دادن به آوارگان دانست که با همکاری هلال احمر فلسطین راه‌اندازی می‌شود.

مدیر بحران هلال احمر فلسطین، خاطرنشان کرد که «این کمپ بر اساس استانداردهای جهانی در حال ساخت است و تمام نیازهای مورد نیاز آوارگان برای دسترسی به خدمات نظیر آب، غذا و برق تامین می‌شود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید