منابع اطلاعاتی سوریه: اسرائیل پایگاه پدافند هوایی در جنوب سوریه را بمباران کرد

موشک‌های اسرائیلی، منطقه فرودگاه بین‌المللی دمشق و همچنین نقطه‌ای در داخل یک گردان پدافند هوایی در حومه جنوبی استان سویدا را نیز هدف قرار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع اطلاعاتی و نظامی سوریه اعلام کردند که اسرائیل، شامگاه پنجشنبه 7 دی، پایگاه اصلی پدافند هوایی در جنوب سوریه را هدف حمله هوایی قرار داد که جدیدترین بمباران از این دست، از زمان آغاز جنگ در غزه در 7 اکتبر است.
رسانه‌های رسمی سوریه پیشتر به نقل از یک منبع نظامی سوری گزارش دادند که حمله هوایی از سمت جولان اشغالی سوریه انجام‌ شد و برخی نقاط در منطقه جنوبی، هدف قرار گرفت.
این منبع نظامی افزود: «پدافند هوایی ما به موشک‌های متجاوز پاسخ داده و اکثر آنها را سرنگون کردند و خسارت وارده، به خسارت مادی محدود شد».
رسانه‌های رسمی متعاقبا به نقل از یک منبع نظامی گزارش دادند که اسرائیل بامداد جمعه 8 دی، حمله جدیدی را از سمت خاک لبنان انجام داد. به گفته این منبع، در این حمله نقاطی در اطراف دمشق هدف قرار گرفت که خسارات مادی را برجای گذاشت.

حمله موشکی مجدد به فرودگاه دمشق

دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز اعلام کرد که موشک‌های اسرائیلی، منطقه فرودگاه بین‌المللی دمشق و همچنین نقطه‌ای در داخل یک گردان پدافند هوایی در حومه جنوبی استان سویدا را هدف قرار دادند.
این مرکز با اشاره به این که شرکت‌های هواپیمایی، روز گذشته از بازگشایی فرودگاه دمشق خبر دادند، افزود: «حمله به فرودگاه دمشق، یک روز کامل پس از بازگشایی و پرواز اولین هواپیما پس از توقف عملی 65 روزه، انجام گرفت».
دیدبان حقوق بشر سوریه در ادامه خاطرنشان کرد بازگشایی فرودگاه بدون مجوز رسمی وزارت حمل و نقل سوریه، صورت گرفت.
این در حالی بود که اظهار نظر فوری از سوی ارتش اسرائیل صادر نشد.
یک منبع اطلاعاتی ارتش سوریه و یک مقام آگاه امنیتی منطقه‌ای گفت، گمان می‌رود که این حملات، یک پایگاه پدافند هوایی ارتش سوریه و یک مرکز راداری در منطقه تل‌الصحن در استان سویدا در جنوب غربی سوریه را هدف قرار داده باشد.
یک سامانه پدافند هوایی دیگر در تل‌قلیب و تل‌المسیح در جنوب سوریه نیز ماه گذشته بمباران شد که به نظر منابع اطلاعاتی، در چارچوب حملات متمرکز اسرائیل برای از کارانداختن سامانه‌های پدافند هوایی سوریه قرار دارد که ایران در توسعه آن مشارکت داشته است.
اسرائیل سالهاست که اهداف مرتبط با ایران در سوریه را هدف حملات خود قرار می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید