درخواست امارات از شورای امنیت برای جلسه فوری در رابطه با اوضاع کرانه باختری

این نشست به بررسی وضعیت وخیم و تشدید اوضاع روزانه در کرانه باختری اشغالی و بحث پیرامون پیامدهای تشدید تنش از سوی اسرائیل و شهرک‌نشینان علیه غیرنظامیان بی‌دفاع فلسطینی و امکان اجرای راه حل «دو کشوری» در آینده، اختصاص دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شورای امنیت سازمان ملل متحد جمعه هشتم دی، به درخواست امارات متحده عربی به نمایندگی از سوی گروه کشورهای عربی در عضویت این شورا، تشکیل جلسه می‌دهد.
این نشست به بررسی وضعیت وخیم و تشدید اوضاع روزانه در کرانه باختری اشغالی و بحث پیرامون پیامدهای تشدید تنش از سوی اسرائیل و شهرک‌نشینان مورد حمایت دولت نتانیاهو و ارتش اسرائیل علیه غیرنظامیان بی‌دفاع فلسطینی شامل کودکان، زنان و مردان و امکان اجرای راه حل «دو کشوری» در آینده، اختصاص یافته است.
امارات روز گذشته، تشکیل جلسه فوری شورای امنیت برای بررسی وضعیت «به‌سرعت در حال تشدید» کرانه باختری و تاثیر آن بر راه حل «دو کشوری» را خواستار شد.
هیئت نمایندگی امارات در سازمان ملل در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی «ایکس»، اعلام کرد که خشونت شهرک‌نشینان افراطی و گزارش‌ها از تهاجمات اسرائیل، چشم‌انداز سیاسی میان فلسطین و اسرائیل را در معرض خطر جدی قرار می‌دهد.
شورای امنیت جمعه گذشته، قطعنامه‌ ارائه‌شده از سوی امارات را تصویب کرد که بر ایجاد مکانیسمی بین‌المللی برای تسریع روند ارسال کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه، تصریح کرد.
فولکر تورک، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، پیشتر از اسرائیل خواسته بود تا در مورد تمامی موارد خشونت نیروهای امنیتی و شهرک‌نشینان اسرائیلی علیه فلسطینیان در کرانه باختری، تحقیق کند.
بر اساس گزارش دفتر تورک، 300 فلسطینی شامل 80 کودک در کرانه باختری در فاصله 7 اکتبر تا 27 دسامبر کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید