بمباران شدید ارتش سودان در جنوب دارفور چندین کشته و زخمی برجای گذاشت

جنگ شهری میان نیروهای ارتش و پشتیبانی سریع سودان در خارطوم از سر گرفته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که درگیری میان نیروهای ارتش و پشتیبانی سریع در سودان همچنان ادامه دارد، جنگنده‌های ارتش سودان، جمعه 8 دی، حملات شدیدی را به تعدادی از محله‌های شهر نیالا در دارفور جنوبی انجام دادند و شاهدان عینی گفتند که در نتیجه این بمباران تعدادی کشته و زخمی شدند.

شاهدان عینی همچنین گزارش دادند که این حملات هوایی محلات «المصانع»، «فرودگاه»، «الریاض»، «الوادی» و «الجیر» را با بشکه‌های انفجاری هدف گرفت.

یکی از شاهدان ضمن بیان اینکه این بمباران ارتش در محله الجیر در لحظه منجر به کشته شدن 6 شهروند شده است افزود که تعدادی از مجروحان به بیمارستان آموزشی نیالا منتقل شدند.

این منبع افزود: «به دلیل قطعی شبکه‌های ارتباطی و بروز جراحت‌ها در نقاط مختلف شهر نتوانستیم آمار دقیق قربانیان این حملات را مشخص کنیم.»

در همین راستا، نیروهای پشتیبانی سریع به فرماندهی حمیدتی اعلام کرد که در نتیجه بمباران ارتش بر چندین محله مسکونی در شهر نیالا در جنوب دارفور، 118 نفر کشته و زخمی شدند.

درگیری در خارطوم

پیش از آن نیز نبردها میان ارتش و پشتیبانی سریع در خارطوم، پایتخت سودان، جبهه‌های جنگ در این شهر از سر گرفته شد و خبرنگار «العربیه» گزارش داد که همزمان با گلوله‌باران توپخانه‌ای، توسط نیروهای پشتیبانی سریع بر روی دو مقر نظامی ارتش، صدای انفجارهای قوی از مرکز و شمال خارطوم از جایی که فرماندهی کل ارتش سودان و یگان‌های مخابراتی ارتش در شهر بحری مستقر هستند، شنیده شده است.

خبرنگار «العربیه» در ادامه گفت: «ارتش سودان با استفاده از توپخانه سنگین و پهپاد، مناطق تمرکز نیروهای پشتیبانی سریع در محله‌های المنشیه و الجریف، شرق خارطوم و دیگر مناطق جنوب خارطوم را هدف قرار داد.

در مورد ایالت سینار در جنوب شرق سودان، شاهدان عینی صبح جمعه از شنیدن صدای انفجارهای پی در پی در حومه شمال غربی شهر خبر دادند، این در حالی است که هواپیماهای شناسایی ارتش نیز در آسمان منطقه در حال پرواز و گشت‌زنی بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید