ارتش اسرائیل: به مجموعه‌ای باارزش از اسناد اطلاعاتی حماس در غزه دست یافتیم

اسناد کشف‌شده حاوی نقشه تونل‌هایی بود که توسط «لشکر 252» در خانه معاون فرمانده تیپ بیت حانون، وابسته به حماس کشف و ضبط شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد به مجموعه باارزشی از اسناد اطلاعاتی حماس در غزه دست یافته که بخشی از آنها حاوی نقشه تونل‌ها بود.
طبق این بیانیه، یگان گرد‌آوری داده‌های اطلاعاتی و غنایم فنی وابسته به سازمان اطلاعاتی ارتش، از آغاز جنگ و رزمآیش زمینی، بر عملیات جمع‌آوری و جستجوی غنایم حماس، متمرکز بوده است. این یگان عمدتاً متشکل از سربازان ذخیره است که وظیفه آن‌ها، استخراج داده‌های اطلاعاتی از غنایم مصادره‌شده توسط تمامی نیروهای فعال در عرصه نبرد است.
در این بیانیه آمده است که این یگان با تحلیل موارد به‌دست آمده، شواهد عملیاتی را که فعالیت نیروهای اسرائیلی در نوار غزه را بهبود می‌بخشد، استخراج می‌کند.
بر اساس این بیانیه، این روش به یگان کمک می‌کند تا داده‌های اطلاعاتی را استخراج و به بازوهای عملیاتی منتقل ساخته و همزمان به حفظ امنیت نیروها در میدان کمک می‌کند.
ارتش اسرائیل تأکید کرد که از ابتدای جنگ، هزاران سند و غنایم فنی توسط نیروهایش جمع‌آوری شد که برای استخراج داده‌های اطلاعاتی از آنها به‌منظور تامین داده‌های حساس اطلاعاتی، به یگان مزبور منتقل شده است.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: مانور نیروهای ارتش در مراکز حماس و انتقال داده‌های اطلاعاتی و غنایم فنی برای تحقیقات عمیق، مولفه بسیار مهمی را به تصویر اطلاعاتی از سطوح تاکتیکی، تا سطوح استراتژیک می‌افزاید.
بر اساس این بیانیه، امکان دستیابی به ایده‌های اطلاعاتی و رساندن آن به بازوهای عملیاتی در این پروسه، بر حسب نوع داده‌ها با مشارکت مجموعه‌های گوناگون و نهادهای تحقیقاتی سازمان ملی اطلاعاتی، فراهم می‌شود.
در ادامه بیانیه ارتش آمده است که اسناد کشف‌شده حاوی نقشه تونل‌هایی بود که توسط «لشکر 252» در خانه معاون فرمانده تیپ بیت حانون، وابسته به حماس کشف و ضبط شده بود. این لشکر همچنین راهنمای این نقشه را در خانه یکی دیگر از اعضا حماس پیدا کرد.
ارتش توضیح داد که به محض ورود موارد به سیستم، پیوند مهمی میان نقشه و راهنما ایجاد می‌شود که امکان تخریب تعداد زیادی از دهانه‌های تونل، یکی از این موارد است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید