ارتش آمریکا یک حمله پهپادی و موشکی دیگر حوثی‌ها در دریای سرخ را خنثی کرد

فرماندهی مرکزی آمریکا: حمله حوثی‌ها به هیچ یک از 18 کشتی در دریای سرخ آسیبی نرساند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ایالات متحده بامداد جمعه 8 دى، اعلام کرد که یک پهپاد و یک موشک بالستیک ضد کشتی را در جنوب دریای سرخ که توسط حوثی‌ها پرتاب شده بود، رهگيرى و سرنگون کرده است.
بر اساس بيانيه فرماندهی مرکزی آمریکا، اين بیست و دومین تلاش حوثی‌ها برای حمله به کشتی‌های بین‌المللی از 19 اکتبر تا کنون بوده که خنثی شده است.
در این بیانیه آمده است که ناو آمریکایی USS MASON (DDG 87) یک پهپاد و یک موشک بالستیک ضدکشتی را که توسط حوثی‌ها بین ساعت 5:45 تا 6:10 بعد از ظهر 28 دسامبر (به وقت صنعا) در جنوب دریای سرخ شلیک شده بود، سرنگون کرد.
طبق بیانیه فرماندهی مرکزی آمریکا، به هیچ یک از 18 کشتی در منطقه آسیبی وارد نشد و هیچ خسارت جانی نیز گزارش نشده است.

گفتنی است که از 18 نوامبر گذشته ده‌ها کشتی در منطقه مورد حملات حوثی‌ها قرار گرفته‌اند. این شبه‌نظامیان می‌گویند این حملات در همبستگی با نوار غزه صورت می‌گیرد که از 7 اکتبر گذشته تحت حملات خشونت‌آمیز اسرائیل قرار دارد.
تا کنون 4 شرکت از بزرگترین شرکت‌های حمل و نقل بین المللی فعالیت خود را در این کریدور تجاری مهم جهانی متوقف کردند.
در همین حال، وزیر دفاع آمریکا هفته پیش از تشکیل یک نیروی دریایی جدید چندملیتی زیر چتر نیروی دریایی مشترک و رهبری گروه ضربت 153 خبر داد که ماموریت آن حفظ امنیت در دریای سرخ است.
حملات حوثی‌ها باعث شد شرکت‌های بزرگ کشتیرانی از عبور کشتی‌های خود از دریای سرخ اجتناب کنند و مسیر خود را به سمت جنوب آفریقا، به رغم هزینه های زیاد، تغییر دهند.
به گفته پنتاگون، حوثی‌ها بیش از 100 حمله با پهپاد و موشک‌های بالستیک انجام دادند و 10 کشتی تجاری مرتبط با بیش از 35 کشور مختلف را هدف قرار دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید