کشته شدن 35 فلسطینی در بمباران اردوگاه‌ها؛ پیشروی تانک‌ها به عمق نوار غزه

مدیر آژانس امداد و کار برای آوارگان فلسطینی (آنروا) روز جمعه گفت که سربازان اسرائیلی به سوی یک کاروان کمک در حین بازگشت از شمال نوار غزه تیراندازی کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در آخرین تحولات جنگ غزه، بامداد جمعه هشتم دی، حملات اسرائیل به چندین منطقه این باریکه از سر گرفته شد و به گزارش تلویزیون فلسطین، در نتیجه بمباران های پیاپی چندین خانه در اردوگاه های المغازی و النصیرات در مرکز غزه، 35 نفر کشته شدند.

تانک‌های ارتش اسرائیل پس از روزها بمباران بی‌امان و فرار ده‌ها هزار خانواده فلسطینی، بامداد جمعه در عمق نوار غزه پیشروی کردند. منابع فلسطینی می‌گویند هنوز ده‌ها مفقود در زیر آوار خانه‌هایه بمباران شده هستند.

همزمان، توماس وایت، مدیر آژانس امداد و کار برای آوارگان فلسطینی (آنروا) روز جمعه گفت که سربازان اسرائیلی به سوی یک کاروان کمک در حین بازگشت از شمال نوار غزه تیراندازی کردند. وایت در شبکه اجتماعی «ایکس (توئیتر سابق)» نوشت که هیچ کدام از کارکنان کاروان بین المللی آسیبی ندیده، اما به یکی از خودروها آسیب وارد است.

نیروهای اسرائیلی حملات هوایی خود را از شامگاه پنجشنبه تا بامداد جمعه در مناطق مختلف نوار غزه به ویژه در رفح جنوب این باریکه تشدید کردند، جایی که فلسطینی‌ها برای جستجوی بازماندگان خود به سمت انبوه آوار ناشی از بمباران‌ها هجوم بردند.

در تحولات سیاسی، انتظار می‌رود که هیئتی از حماس برای گفتگو درباره آتش‌بس وارد قاهره شود تا در مورد طرح سه‌مرحله‌ای مصر گفتگو کند. این طرح شامل آتش‌بس قابل تمدید و آزادی تدریجی ده‌ها زندانی است را که در بازداشت اسرائیل به سر می‌برند. حماس هم در مقابل گروگان‌ها را آزاد خواهد کرد.

این د ر حالی است که طبق آخرین آمارها، تعداد قربانیان بمباران خشونت آمیز و تهاجم زمینی اسرائیل به 21320 کشته افزایش یافته که بیشتر آنها زن و کودک بودند. ده‌ها هزار خانواده فلسطینی نیز که قبلاً آواره شده بودند مجبور به فرار دوباره در موج جدیدی از مهاجرت جمعی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید