کشته شدن یک هنرمند اسرائیلی با درجه افسری در حمله به غزه

افسر گردان 931 تیپ ناحال در نبرد با گروه‌های فلسطینی در شمال نوار غزه کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل شامگاه سه‌شنبه 5 دی فاش کرد، «شائول گرینگلیک» خواننده معروف اسرائیلی که یکی از افسران گردان «931 تیپ ناحال» است به همراه دو افسر و یک سرباز دیگر در نبردهای جاری با گروه‌های فلسطینی در شمال نوار غزه کشته شدند.

از مسابقه «یوروویژن» تا کشته شدن در شمال غزه

شائول گرینگلیک که به عنوان خواننده‌ای معروف در بین اسرائیلی‌ها شناخته می‌شد و شهرت زیادی در نسخه اسرائیلی برنامه معروف «ستاره بعدی یوروویژن» کسب کرده بود، در نبرد با فلسطینی‌ها در شمال غزه کشته شد.

حضور «گرینگلیک» با یونیفورم ارتش اسرائیل در جلسات مسابقه در برنامه « یوروویژن» برجسته بود.

افسر ذخیره اسرائیل

رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که او یک افسر ذخیره بوده و از زمان حمله زمینی اسرائیل به غزه چندین بار به خانه خود بازگشته بود.

فعالان رسانه‌ای کلیپی از اجرای «گرینگلیک» در یک برنامه آواز پخش کردند که در آن هیئت داوران عملکرد او را تحسین کردند.

شائول در برنامه یوروویژن
شائول در برنامه یوروویژن

«کرن بلیس» خواننده زن اسرائیلی گفت که حضور «گرینگلیک» با یونیفورم نظامی به برنامه فضایی از آسایش و امنیت داد.

این خواننده و افسر اسرائیلی در پست‌های اخیر خود تأکید کرد که از رویای خود برای تبدیل شدن به یک خواننده سرشناس دست نکشیده اما دغدغه فعلی‌اش جنگ در غزه است و گفته بود: «اکنون فقط یک چیز در ذهنم است و آن ادامه مبارزه با تاریکی است تا نور را ببینیم».

پس از اینکه تعدادی از بینندگان خواستار ممنوعیت شرکت اسرائیل به خاطر کشتار فلسطینی‌ها شدند، رقابت «یوروویژن» اخیراً با جنجال گسترده‌ای روبرو شده بود.

خوانندگان اسرائیلی از طریق رسانه‌های خود نسبت به مرگ «گرنگلیک» که با شرکت در تجاوزات اسرائیل به نوار غزه کشته شد، ابراز تاسف کردند.

از اوایل درگیری اسرائیل با گروه‌های فلسطینی در نوار غزه تاکنون حدود 500 افسر و سرباز این کشور از جمله 170 تن از آغاز حمله زمینی به شمال نوار غزه کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید