پس از کشتن 70 فلسطینی در المغازی؛ اسرائیل به استفاده از «سلاح نامتناسب» اعتراف کرد

آمار قربانیان غیرنظامی تهاجم اسرائیل به نوار غزه به 21,320 کشته افزایش یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک مقام امنیتی اسرائیل اذعان کرد نیروی هوایی این کشور در حمله شامگاه چهارشنبه ششم دی، به اردوگاه المغازی در غزه که منجر به کشته شدن 70 شهروند فلسطینی شد، از «سلاح نامتناسب» استفاده کرده و تحقیقاتی درباره این حادثه آغاز شده است.

رادیو و تلویزیون اسرائیل به نقل از این مقام امنیتی پنجشنبه 7 دی نقل کرد اسلحه‌ای که نیروی هوایی اسرائیل در حمله به اردوگاه المغازی شامگاه یک‌شنبه استفاده کرد و باعث کشته شدن 70 غیرنظامی فلسطینی شده «سلاحی نامتناسب» بود.

به گفته این مقام امنیتی «این حمله که در آن ده‌ها غیرنظامی کشته شدند، خسارت شدیدی به ساختمان‌های اطراف وارد کرد و به غیرنظامیان نیز آسیب زد. در بررسی‌ها مشخص شد اگر از سلاح‌ مناسبی استافاده می‌شد امکان اجتناب این خسارات وجود داشت.»

دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل پیشتر گفته بود، این حمله در ادامه عملیات در نوار غزه برای حمله به اهداف وابسته به حماس انجام شده بود.

گفتنی است وزارت بهداشت فلسطین پنج‌شنبه هفتم دی تازه‌ترین آمار قربانیان غیرنظامی تهاجم اسرائیل به نوار غزه را 21,320 کشته اعلام کرد. بنا به اعلام این وزارتخانه 210 نفر در ادامه حملات اسرائیل به غزه ظرف 24 ساعت گذشته کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید