السودانی: به تلاش‌ها برای پایان دادن به حضور ائتلاف بین‌المللی در عراق ادامه می‌دهیم

نخست وزیر عراق حمله آمریکا علیه پایگاه‌های شبه‌نظامی عراقی وابسته به ایران را «حملات خصمانه» نامید و هشدار داد که این حملات بر ثبات کشور تأثیر می گذارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق روز پنجشنبه 7 دی گفت که دولت این کشور به تلاش‌هايش برای پایان دادن به حضور ائتلاف بین‌المللی در عراق ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری عراق، السودانی ضمن مخالفت خود با آنچه «حملات خصمانه» علیه پایگاه‌های شبه‌نظامیان عراقی توصیف کرد، هشدار داد که این حملات بر ثبات این کشور تأثیر می‌گذارد.

نخست وزیر عراق در عین حال گفت که حضور نیروهای ائتلاف بین المللی علیه داعش باید در چارچوب حمایت و مشاوره باشد. او همچنین بر توانایی دولت عراق در حفظ و حراست از نمایندگی‌های دیپلماتیک تاکید کرد.

حمله روز دوشنبه آمریکا به پایگاه‌های شبه‌نظامیان عراقی وابسته به ایران که در پاسخ به حمله پهپادی آنها به پایگاه‌های آمریکا و ائتلاف بین المللی ضد داعش در عراق صورت گرفت، باعث واکنش تند برخی مقامات عراقی شد.

در حمله پهپادی شبه‌نظامیان عراقی وابسته به ایران به پایگاه‌های آمریکایی سه سرباز آمریکایی زخمی شدند که وضعیت یکی از آنها وخیم گزارش شده است.

ارتش آمریکا گفت، در پاسخ به حملات شبه نظامیان «گردان‌های حزب الله» عراق، یک نفر از افراد آنها کشته و تعدادی مجروح شده و تاسیسات نظامی مورد استفاده آنها نیز منهدم شده است.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا روز چهارشنبه گفت که حملات هوایی روز دوشنبه ارتش آمریکا با هدف بازدارندگی ایران و گروه‌های مسلح تحت حمایتش برای جلوگیری از حملات به افراد و تأسیسات آمریکایی انجام شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید