یک سرباز اسرائیلی بر اثر «کابوس» به سوی هم‌زرمانش آتش گشود

ارتش اسرائیل: این سرباز به دلیل وضعیت پزشکی در حال حاضر تحت بازجویی قرار نخواهد گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک سرباز اسرائیلی پس از بازگشت از درگیری‌ها در نوار غزه برای استراحت، در پی بیدار شدن از خواب بر اثر یک «کابوس» وحشتناک، به سوی همرزمانش در اتاق آتش گشود که منجر به مجروح شدن تعدادی از آنان شد.

به گزارش شبکه 12 اسرائیل، در پی چند هفته عملیات زمینی و درگیری‌های خیابانی در غزه، بسیاری از سربازان اسرائیلی منطقه را ترک کردند تا در پایگاه‌های نزدیک جبهه استراحت کنند، اما یک «حادثه غیرمعمول» در یکی از اردوگاه‌های ارتش در عسقلان جنجال‌برانگیز شد.

در این گزارش آمده است که «یک سرباز از گردان 890، شبانه وحشت زده از یک کابوس بیدار شد و به دیوار اتاقی که در آن خواب بود تیراندازی کرد و به طور تصادفی تعدادی از همرزمانش را مجروح کرد.» این سرباز بعد از آن برای دوره روان درمانی معرفی شده است.

تحقیقات پلیس نظامی متعاقبا در خصوص شرایط حادثه آغاز شده است. این در حالی است که ارتش اسرائیل تصمیم گرفت به دلیل وضعیت سلامتی این سرباز (در این مرحله) تحقیقاتی را انجام ندهد، مشروط بر اینکه این موضوع با بررسی و صلاحدید پزشکان انجام شود.

وضعیت سلامتی سرباز اسرائیلی

ارتش اسرائیل با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که این سرباز به دلیل وضعیت پزشکی در حال حاضر تحت بازجویی قرار نخواهد گرفت و تا زمانی که پزشکان وی اجازه انجام این کار را ندهند، تحقیقات از سر گرفته نخواهد شد.

شبکه «کان» اسرائیل به نقل از یک مقام نظامی که نامش فاش نشده، گزارش داد: «اگر حادثه در خانه سرباز رخ می‌داد، خسارت بسیار بیشتری به بار می‌آورد، به همین دلیل است که ارتش اسرائیل عجله نمی‌کند که سربازان را در زمان استراحت به منازلشان نروند و زیر نظر متخصصان در این روزهای سخت باشند.»

این حادثه در حالی رخ داد که هفته گذشته سربازان تیپ چتربازان با هدف «استراحت» پس از هفته‌ها درگیری در نوار غزه در داخل یک اردوگاه ارتش اسرائیل در عسقلان اقامت داشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید