یک استرالیایی-لبنانی به همراه همسرش در بمباران مواضع حزب الله توسط اسرائيل كشته شد

سرپرست وزارت امور خارجه استرالیا: حزب الله اعلام کرده این شهروند استرالیایی یکی از اعضای این گروه بود و تحقیقات ما در این مورد ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع امنیتی لبنان اعلام کردند در پی حمله هوایی اسرائیل به یک منطقه در جنوب لبنان، یک مرد لبنانی استرالیایی، همسر و برادرش وابسته به حزب الله کشته شدند.

نام فرد کشته شده ابراهیم بزی است که چند روز پیش برای دیدار با همسرش که سه سال پیش با او ازدواج کرده بود، وارد لبنان شد.

استرالیا پنج‌شنبه 7 دی تایید کرد یک لبنانی شهروند استرالیا به همراه همسر و برادرش، شامگاه سه‌شنبه در یک حمله هوایی اسرائیل کشته شدند.

بر اساس رسانه های لبنان، ابراهیم بزی 27 ساله استرالیایی لبنانی و همسرش شروق حمود و همچنین برادرش علی، در حمله به خانه‌ای در شهرک «بنت جبیل» در جنوب لبنان، کشته شدند.

مارک دریفوس، سرپرست وزارت امور خارجه استرالیا گفت: «تحقیق در مورد این فرد که حزب الله ادعا کرده با این گروه در ارتباط بوده را ادامه می‌دهیم.» او افزود: «حزب الله اعلام کرده این شهروند استرالیایی یکی از اعضای این گروه بود و تحقیقات ما در این مورد ادامه دارد.»

دریفوس در ادامه گفت، «حزب الله» در استرالیا به عنوان یک سازمان تروریستی ثبت شده و حمایت مالی و همکاری هر استرالیایی از آن جرم است.

دریفوس گفت که با دولت اسرائیل در این موضوع تماس گرفته، ولی از بیان محتوای تماس‌ خودداری کرد.

او در بیانیه‌ای از شهروندان استرالیایی خواست که هر چه سریعتر لبنان را ترک کنند، زیرا هنوز پروازهای تجاری در دسترس هستند.

از آغاز جنگ غزه، میان حزب الله و اسرائیل روزانه در مرز این دو کشور تبادل آتش صورت می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید