خالد مشعل: هر وقت کشور فلسطین تشکیل شود درباره به رسمیت شناختن اسرائیل بحث خواهیم کرد

زاهر جبارین، مسئول پرونده گروگان‌ها در جنبش حماس: همه جناح‌های فلسطینی ابتدا با آتش‌بس موافقت می‌کنند و سپس درباره هر چیزی مذاکره می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خالد مشعل، رئیس جنبش حماس در خارج، در مورد ابتکارهای عمل ارائه شده برای توقف جنگ در غزه، گفت «هر وقت کشور فلسطین تشکیل شد، درباره به رسمیت شناختن اسرائیل بحث خواهیم کرد.»

به گزارش روزنامه «لو فیگارو» فرانسه مشعل خاطرنشان کرد که حماس در حال حاضر آماده مذاکره از طریق میانجی‌گران درباره همه موضوعات است.

اظهارات مشعل در حالی بیان می‌شود که از هفته گذشته مذاکرات فشرده‌ای در قاهره با جنبش‌های حماس و جهاد فلسطینی در تلاش برای دستیابی به آتش‌بس دائمی در غزه، در جریان بوده است.

در این راستا، زاهر جبارین، مسئول پرونده گروگان‌ها در جنبش حماس، گفت: «همه جناح‌های فلسطینی ابتدا با آتش‌بس موافقت می‌کنند و سپس درباره هر چیزی مذاکره می‌شود.»

گفتنی روز گذشته سه‌شنبه 5 دی، سندی درباره مفاد توافق جدید آتش‌بس سه‌مرحله‌ای در غزه و تبادل اسرا میان اسرائیل و حماس در رسانه‌ها منتشر شد.

مرحله اول شامل یک آتش‌بس کوتاه مدت 10 روزه است. مرحله دوم علاوه بر آزادی تمام سربازان زن اسرائیلی در ازای آزادی تعدادی از اسرای فلسطینی، تقویت کمک‌رسانی به غزه است.

مرحله سوم شامل آتش‌بس یک ماهه در ازای آزادی تمامی اسرای اسرائیلی است که در بند گروه‌های فلسطینی در غزه نگهداری می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید