مصر و اردن بر مخالفت خود با حذف مسأله فلسطین و کوچ اجباری فلسطینیان تاکید کردند

رهبران مصر و اردن در قاهره راهکارهای برقراری آتش‌بس در نوار غزه را بررسی کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دفتر ریاست جمهوری مصر در بیانیه اعلام کرد که عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر و ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن، بر مخالفت کشورهای خود با حذف مسأله فلسطین و کوچ اجباری فلسطینیان از سرزمین‌های‌شان، تاکید کردند.

بیانیه ریاست جمهوری مصر افزود که السیسی و عبدالله دوم طی دیدار خود در روز چهارشنبه 6 دی، بر اهمیت عدم گسترش دامنه جنگ که به ناامنی و بی‌ثباتی منطقه‌ای و بین‌المللی منجر می‌شود، تاکید کردند.

در این بیانیه همچنین تصریح شده که رئیس جمهوری مصر و پادشاه اردن تاکید کردند که برقراری آتش‌بس فوری و رساندن کمک‌های بشردوستانه به غزه تنها راه‌حلی است که جامعه بین‌المللی باید برای پیشبرد آن تلاش کند.

دیوان پادشاهی اردن، چهارشنبه، اعلام کرد که ملک عبدالله دوم برای دیدار و گفت‌وگو با عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر درباره تحولات اوضاع در نوار غزه، به مصر سفر کرده است.

دیوان سلطنتی اردن در ادامه افزود که طی دیدار السیسی و ملک عبدالله دوم راه‌های آتش‌بس در غزه مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

از سویی سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر، سه‌شنبه، در قاهره با ایمن صفدی، همتای اردنی خود در چارچوب هماهنگی‌ها و رایزنی‌های مداوم برای تشدید تلاش‌ها برای توقف جنگ غزه دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزرای خارجه مصر و اردن در تازه‌ترین موضع‌گیری در قبال ادامه بحران جنگ در منطقه و تشدید تنش‌ها در آبراه بین‌المللی دریای سرخ، امنیت این منطقه دریایی و آزادی کشتیرانی در آن را بخشی تفکیک‌ناپذیر از امنیت ملی کشورهای خود دانسته و بر ضرورت حفظ ثبات و امنیت در این منطقه تاکید کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید