مسئول پرونده اسرا در حماس: ابتدا جنگ را متوقف کنید تا مذاکره کنیم

سندی درباره مفاد توافق جدید آتش‌بس سه‌مرحله‌ای در غزه و تبادل اسرا میان اسرائیل و حماس در رسانه‌ها منتشر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که گفت‌وگوهای فلسطینی در قاهره و همکاری مقامات مصری در مورد توافق اولیه پایان جنگ اسرائیل و مدیریت نوار غزه ادامه دارد، حماس مجددا بر شرط توقف دائم جنگ پیش از انجام مذاکره تاکید کرد.

زاهر جبارین، مسئول پرونده اسیران جنبش «حماس» گفت: «تمام گروه‌های فلسطینی متحد هستند که پیش از هر گونه مذاکره‌ای، جنگ بايد متوقف شود.»

او همچنین در اظهارتش به خبرگزاری‌های جهان عرب افزود: «موضع ما کاملا شفاف است و هر ایده‌ای که منجر به توقف دائمی جنگ گردد را می‌پذیریم.»

جبارین در مورد پیشنهاد مصر گفت: «این مساله امنیت جنبش است و نمی‌توانم از طریق رسانه‌ها در مورد آن صحبت کنم." او افزود: «جنگ باید متوقف شود و پس از آن درباره همه ایده‌هایی که می توان ارائه کرد صحبت خواهیم کرد.»

جبارین همچنین با بیان اینکه موضوع تنها به اسرا محدود نمی‌شود، گفت: «جنگ با اسرائیل بیش از 75 سال است که ادامه دارد و اشغالگری بزرگترین معضل است.»

این مسئول حماس در مورد اظهارات ارتش اسرائیل درباره جنگ طولانی‌مدت گفت: «جنبش جز مقاومت و ثبات چاره‌ای ندارد و ما یقین داریم پس از ماه‌ها، سال‌ها و یا دهه‌ها بر آن‌ها پیروز خواهیم شد.»

گفتنی روز گذشته سه‌شنبه 5 دی، سندی درباره مفاد توافق جدید آتش‌بس سه‌مرحله‌ای در غزه و تبادل اسرا میان اسرائیل و حماس در رسانه‌ها منتشر شد.

مرحله اول شامل یک آتش‌بس کوتاه مدت 10 روزه است. مرحله دوم علاوه بر آزادی تمام سربازان زن اسرائیلی در ازای آزادی تعدادی از اسرای فلسطینی، تقویت کمک‌رسانی به غزه است. مرحله سوم شامل آتش‌بس یک ماهه در ازای آزادی تمامی اسرای اسرائیلی است که در بند گروه‌های فلسطینی در غزه نگهداری می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید