محمد بن سلمان: سعودی یک تحرک عربی -اسلامی براى غزه به راه انداخت

ولیعهدسعودی در سخنرانی سالانه سلطنتی گفت رویکرد ثابت ریاض مبتنی بر احترام به حاکمیت ملی همه کشورها است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان ولی عهد سعودی روز چهارشنبه 6 دی به نیابت از ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی، سخنرانی سالانه سلطنتی برای افتتاح چهارمین سال از هشتمین دوره مجلس شورای این کشور ایراد کرد.

محمد بن سلمان در این سخنرانی گفت: «پادشاهی عربی سعودی برای توقف تجاوزات اسرائیل به غزه اقدام به ایجاد یک تحرک عربی-اسلامی کرد.»

او با اشاره به اینکه پادشاهی عربی سعودی طی یک سال گذشته میزبان نشستی با مشارکت بیش از 100 کشور بود، اظهار داشت:«رویکرد ثابت سعودی همواره مبتنی بر احترام به حاکمیت ملی همه کشورها بوده است.»

محمد بن سلمان در سخنرانی سالانه سلطنتی همچنین گفت: «رویکرد منسجم سعودی بر اساس احترام به حاکمیت ملی همه کشورها، عدم مداخله در امور داخلی آنها، تعهد دائمی به اصول مشروعیت بین‌المللی و قطعنامه‌های آن، پایبندی به اصول حسن همجواری و حل و فصل اختلافات از طریق راه‌های مسالمت آمیز است.»

ولی‌عهد سعودی انتخاب سعودی برای میزبانی اکسپو 2030 را تاکیدی بر اهمیت جایگاه جهانی کشور دانست.

سریعترین رشد در تاریخ

ولی‌عهد سعودی با اشاره به پیشرفت نهضت توسعه خود مطابق با چشم انداز 2030 گفت: «اقتصاد سعودی سریعترین رشد را در گروه G20 دارد و گردشگری در این کشور به رشدی تاریخی دست یافته است».

به گفته او، سعودی در سه ماهه اول سال 2023 با رشد 64درصدی به دست‌آورد تاریخی در حوزه گردشگری دست یافت.

سخنرانی سلطنتی و نقشه راه

به گزارش خبرگزاری سعودی «واس»، دکتر عبدالله آل الشیخ، رئیس مجلس شورای سعودی درباره سخنرانی سالانه پادشاهی عربی سعودی توضیح داد که سیاست داخلی و خارجی این کشور در این سخنرانی بیان می‌شود.

او افزود که سخنرانی سالانه سلطنتی نقشه راهی برای مجلس شورا است تا با گام‌های ثابت آن را دنبال کرده تا ویژگی‌های مرحله بعدی را در همه سطوح داخلی، خارجی، منطقه‌ای و بین‌المللی ترسیم کند و به تحقق آرمان‌های رهبران این کشور و امیدها و آرزوهای شهروندان کمک نماید.

آل الشیخ به تلاش‌های مستمر مجلس شورا در کنار سایر دستگاه‌های دولتی در حمایت از چرخه توسعه، ساخت و ساز، مطالعات گسترده و بحث درباره گزارش‌های سالانه عملکرد سازمان‌های دولتی و طرح‌های مربوط به سیستم‌ها اداری اشاره کرد.

او با تاکید بر اینکه مجلس شورا از زمان اعلان پروژه چشم انداز 2030 سعودی، مطابق با آرمان‌ها و اهداف بلندپروازانه کشور و همگام با دستاوردهای الهام بخش آن در چارچوب توسعه تاریخی عمل کرده و شاهد مرحله‌ای تازه از فعالیت و بحث و تصمیم گیری بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید