شلیک 18 موشک از جنوب لبنان به سوی مناطق شمال اسرائیل

ارتش اسرائیل در پاسخ به این حملات موشکی، زیرساخت‌ها و سایت‌های نظامی متعلق به حزب‌الله را در لبنان بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

از ابتدای جنگ در نوار غزه که در پی حمله غافلگیرانه هفتم اکتبر حماس آغاز شده تبادل آتش با گلوله‌باران‌های متقابل، شلیک موشک و درگیری‌های مرزی بین نیروهای اسرائیلی و حزب‌الله در جنوب لبنان همچنان به‌طور روزانه ادامه دارد اما در روزهای اخیر متأثر از تحولات جدید در دیگر جبهه‌ها وارد فاز جدیدی از تشدید تنش‌ها شده است.

خبرنگار «العربیه» چهارشنبه 6 دی گزارش داد که 18 موشک در دو نوبت از جنوب لبنان به سمت اسرائیل شلیک شده که 8 فروند از آنها توسط پدافند اسرائیل رهگیری شد.

همزمان با حملات موشکی که از سوی لبنان به سمت اسرائیل صورت گرفت، حومه شهرک الناقوره در جنوب لبنان هدف گلوله‌باران توپخانه‌ای اسرائیل قرار گرفت به‌طوری که آژیرهای خطر در مقر نیروهای حافظ صلح بین‌المللی «یونیفل» به صدا درآمده و صدای موشک‌های رهگیری شده در آسمان منطقه شنیده شد.

در پاسخ به این حملات موشکی، ارتش اسرائیل چهارشنبه اعلام کرد که زیرساخت‌ها و سایت‌های نظامی متعلق به حزب‌الله را در لبنان بمباران کرده است.

3 کشته در بنت جبیل

در اثر بمباران اسرائیل اندکی پیش از نیمه شب سه‌شنبه که خانه یکی از ساکنان این شهرک را هدف قرار داد، سه تن از ساکنان شهر بنت جبیل کشته و یکی دیگر زخمی شد.

تیم‌های امداد و اورژانس لبنان به سرعت به محل این بمباران شتافتند و در طول ساعات شب برای جستجوی زیر آوار و امدادرسانی تلاش کردند تا این‌که توانستند 3 جسد را پیدا و از زیر آوار خارج کنند. آنها چند مجروح را نیز به بیمارستان‌های منطقه منتقل کردند.

هواپیماهای تجسسی اسرائیل در طول شب گذشته از بخش غربی و مرکزی مرزهای لبنان غافل نشده و برای عملیات شناسایی گلوله‌های منور بر فراز روستاهای مرزی مجاور خط آبی تا شهر صور شلیک کردند.

همچنین توپخانه ارتش اسرائیل حومه شهرک‌ الناقوره، جبل اللبونه، علما الشعب، طيرحرفا، شمع، عيتا الشعب، أم‌التوت و الضهيره را بمباران کرد.

بمب‌های فسفری

توپخانه سنگین اسرائیل همچنین حومه شهرک‌های بیت لیف، القوزح در بخش مرکزی را با بمب‌های فسفر سفید بمباران کرد.

ارتش اسرائیل همچنین شهرک‌های عیتا الشعب، رمیش و یارون را به شدت گلوله‌باران کرد.

از ابتدای آغاز در نوار غزه بین اسرائیل و حماس در 7 اکتبر، مرزهای لبنان و اسرائیل تقریباً هر روز شاهد درگیری‌هایی بوده است این درگیری‌ها به کشته شدن ده‌ها تن از اعضای حزب‌الله و همچنین غیرنظامیان لبنانی و آوارگی هزاران غیرنظامی از روستاهای جنوب لبنان شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید