حمله شبانه نیروهای اسرائیلی به کرانه باختری و بازداشت‌های گسترده فلسطینی‌ها

منابع پزشکی فلسطینی: در حمله پهپادی اسرائیل به اردوگاه نورشمس در شرق طولکرم 6 فلسطینی کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل با ادامه جنگ در نوار غزه که وارد سومین ماه خود شده است، به حملات روزانه خود در کرانه باختری و بازداشت‌های گسترده فلسطینی‌ها ادامه می‌دهد.

منابع فلسطینی بامداد روز چهارشنبه 6 دی اعلام کردند، یک پهپاد اسرائیلی اردوگاه نورشمس در شرق طولکرم در کرانه باختری را هدف قرار داد.

طبق منابع پزشکی بیمارستان دولتی «ثابت» در شهر طولکرم این حمله پهپادی 6 کشته و تعدادی زخمی شدن برجای گذاشت.

این درحالی است که شاهدان عینی می‌گویند نیروهای اسرائیلی برای بیش از یک ساعت مانع رسیدن آمبولانس‌ها به مجروحان در طولکرم شدند.

دومین حمله به طولکرم در چند ساعت گذشته

به گزارش خبرنگار العربیه همزمان با حمله شبانه نیروهای ارتش اسرائیل به طولکرم، تیم‌های تک‌تیرانداز ارتش این کشور بر پشت بام‌های خانه‌های مسکونی مستقر شده و آنها را به نقاط دیدبانی تبدیل کرده‌اند.

خبرنگار العربیه می‌گوید در پی هجوم شبانه ارتش اسرائیل به اردوگاه نور شمس، درگیری میان نظامیان اسرائیلی و ساکنان این اردوگاه آغاز شده و در طول شب گذشته صدای تیراندازی و شلیک رگبار بمب‌های صوتی و گازی شنیده می‌شد.

بر اساس این گزارش، نیروهای اسرائیلی با بولدوزرهای نظامی از خیابان‌های اصلی شهر عبور کرده و وارد مناطق مسکونی شدند که در نتیجه این عملیات به زیرساخت‌های این شهر آسیب وارد شد.

این دومین تهاجم نیروهای اسرائیلی به اردوگاه نورشمس طی بیست و چهار ساعت گذشته است.

ارتش اسرائیل همچنین با حمله به شهرک «بیت امر» در شمال الخلیل، اردوگاه الدهیشه در بیت لحم و عین یبرود در شمال شرقی رام الله و همچنین طوباس و طولکرم در شمال غرب کرانه باختری تعدادی از فلسطینی‌ها را بازداشت کرد.

منابع رسمی فلسطین روز گذشته اعلام کردند که تعداد کل دستگیر شدگان فلسطینی از هفتم اکتبر گذشته تاکنون به 4785 نفر افزایش یافته است.

طبق گزارش‌های رسمی فلسطینی‌، شمار بازداشت‌شدگان طی 11 هفته گذشته تقریباً مساوی با تعداد کل زندانیان فلسطینی در زندان‌های اسرائیلی رسیده که از سال‌ها پیش بازداشت شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید