بمباران اسرائیل بر ساختمان مقابل بیمارستانی در خان یونس ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت

وزارت بهداشت غزه: 18 نفر بر اثر بمباران اسرائیل بر ساختمان مسکونی روبروی بیمارستان الامل در خان یونس کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از درگیری‌های شدید در مرکز نوار غزه و همزمان با تلاش نیروهای اسرائیلی برای پیشروی در یورش زمینی‌، چهارشنبه 6 دی، ارتش اسرائیل جنوب نوار را هدف بمباران خود قرار داد.

سازمان هلال احمر فلسطین، چهارشنبه، از کشته و زخمی شدن دهها نفر در نتیجه بمباران اسرائیل بر یک ساختمان مسکونی در خان یونس در جنوب نوار غزه خبر داد.

هلال احمر فلسطین در بیانیه‌ای کوتاه گفت که ساختمان مسکونی بمباران شده در مقابل بیمارستان «الامل» وابسته به این سازمان واقع است.

وزارت بهداشت غزه، به نوبه خود تایید کرد که 18 نفر بر اثر بمباران اسرائیل بر این ساختمان مسکونی که روبروی این بیمارستان در خان یونس واقع است، کشته شدند.

به گزارش شبکه تلویزیونی فلسطین، طی ساعات گذشته شهر خان یونس در جنوب نوار غزه شاهد درگیری‌های شدیدی بود که از شامگاه دوشنبه، 26 فلسطینی در خان یونس، بزرگترین شهر جنوب این باریکه کشته شدند.

تشدید حملات اسرائیل به خان یونس

هلال احمر فلسطین همچنین اعلام کرد یک گلوله توپخانه اسرائیل به مقر این سازمان که هزاران آواره فلسطینی در محوطه آن در خان یونس پناه‌برده‌اند، اصابت کرده است.

در همین راستا، گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش «جهاد»، در بیانیه‌ای اعلام کرد که اعضای این گروه از صبح روز سه‌شنبه در خان یونس به شدت با نیروهای اسرائیلی درگیر هستند.

ادامه یورش زمینی

اسرائیل که از ابتدای عملیات نظامی خود در نوار غزه یورش همه‌جانبه زمینی، هوایی و دریایی را علیه این باریکه آغاز کرده است، دو هفته پیش بار دیگر از ساکنان نوار غزه خواست منازل خود را در شمال و مرکز این باریکه ترک کنند و به سوی جنوب نوار غزه که حضور آوارگان پناهجوی فلسطینی در آن بسیار پرتراکم شده است، حرکت کنند.

با این وجود ادامه حملات و بمباران اسرائیل در جنوب نوار غزه در مجاورت مصر و از جمله در شهرهای خان یونس و رفح، تجمع‌های صدها هزار پناهجوی آواره فلسطینی که در سایه محاصره شدید با کمبود مواد غذایی، کمک‌های پزشکی و شیوع برخی بیماری‌ها در چادرها و مراکز سرپناهی مواجه هستند را هدف قرار می‌دهد.

از آغاز جنگ تاکنون سازمان ملل متحد بارها نسبت به وضعیت انسانی فاجعه‌آمیز در نتیجه حملات و بمباران شدید اسرائیل که آوارگان فلسطینی بی‌سرپناه را در جنوب نوار غزه با ناامنی و خطرات شدیدی مواجه می‌سازد، هشدار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید