نتانیاهو: روی طرح «مهاجرت داوطلبانه» اهالی غزه به کشورهای دیگر کار می‌کنیم

اکثر کشورهای عربی و همچنین ایالات متحده، در کنار کشورهای اروپایی، بر مخالفت خود با کوچ اجباری فلسطینی‌ها از نوار غزه به خارج تاکید دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با تداوم جنگ در نوار غزه و در بحبوحه آوارگی داخلی 90 درصد از جمعیت آن طبق آمار سازمان ملل متحد، به نظر می‌رسد که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل همچنان طرح کوچاندن اهالی غزه را دنبال می‌کند.
روزنامه عبری‌زبان «اسرائیل هیوم»، شامگاه دوشنبه 4 دی گزارش داد، نتانیاهو در جلسه غیرعلنی پارلمانی نمایندگان حزب حاکم لیکود گفت که تلاشش در راستای برنامه‌هایی برای اجرای «مهاجرت داوطلبانه» فلسطینی‌ها از غزه به کشورهای دیگر، متمرکز شده است.

تنها مشکل

نتانیاهو با این بیان که «تنها مشکل مانع اجرای این طرح، در ایجاد کشورهایی است که آمادگی جذب پناهجویان را دارند»، تاکید کرد که «برای حل این مشکل تلاش می‌کند».
بر اساس همین گزارش، دانی دانون، نماینده حزب لیکود به رهبری نتانیاهو گفت: «جهان عملا مشغول بررسی این موضوع است و مارک میلر، وزیر مهاجرت کانادا، و همچنین نیکی هیلی (نامزد بالقوه جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا) علناً در مورد این مسائل صحبت می‌کنند».
دانون افزود: «ما باید تیمی در اسرائیل تشکیل دهیم که به این موضوع رسیدگی کند و مطمئن شود که هر کسی که خواهان ترک غزه به مقصد کشور ثالث است، می‌تواند این کار را انجام دهد».
به نظر دانون «این موضوع به دلیل اهمیت استراتژیک آن بعد از پایان جنگ، باید سازمان‌دهی شود».
به نوشته «اسرائیل هیوم» نتانیاهو در پاسخ به دانون گفت: « ما روی این موضوع کار می‌کنیم».
دانون نوامبر گذشته موضوع «مهاجرت داوطلبانه» اهالی نوار غزه را پیشنهاد کرد.
اکثر کشورهای عربی و همچنین ایالات متحده، در کنار کشورهای اروپایی، بر مخالفت خود با کوچ اجباری فلسطینی‌ها از نوار غزه به خارج تاکید دارند.
این در حالی است که در پی جنگ ویرانگر غزه و بمباران‌ سنگین این شهر که به کشته‌شدن بیش از 20 هزار نفر غالبا زن و کودک و همچنین ویرانی شدید زیرساخت‌های آن انجامیده، سازمان ملل اعلام کرد که غزه تبدیل به مکانی غیرقابل زندگی شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید