نتانیاهو: جنگ غزه رو به پایان نیست و برای مدت طولانی ادامه خواهد داشت

وزارت خارجه فلسطین حملات اسرائیل به اردوگاه‌های المغازی، البریج و خان یونس را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، دوشنبه 4 دی، گفت که جنگ در غزه رو به پایان نیست و گزارش‌های رسانه‌ای مبنی بر پیشنهاد دولت او برای توقف جنگ علیه حماس را «گمانه‌زنی نادرست»‌ توصیف و رد کرد.

نتانیاهو تاکید کرد که دولت او بر این باور است که گروگان‌ها بدون اعمال فشار نظامی آزاد نخواهند شد.

او خطاب به نمایندگان حزب لیکود در کنست گفت: «درصدد توقف جنگ نیستیم. به جنگ ادامه می‌دهیم و در روزهای آینده درگیری‌ها را تشدید خواهیم کرد و جنگ رو به پایان نیست و زمان زیادی طول خواهد کشید.»

اعتراض خانواده‌های اسرای اسرائیلی

این اظهارات نتانیاهو در همزمان با آن ایراد شد که جمعی از خانواده‌های اسرای اسرائیلی نیز در صحن کنست حضور داشتند و به موضع کابینه نتانیاهو برای ادامه جنگ اعتراض کردند.

از زمان حمله حماس در 7 اکتبر، خانواده‌های گروگان‌های اسرائیلی در نوار غزه بارها علیه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل شعارهای اعتراضی سر دادند که آخرین بار آن در سخنرانی روز دوشنبه او در کنست بود.

بستگان گروگان‌ها «در واکنش به اظهارات نتانیاهو مبنی بر اینکه ارتش اسرائیل برای تکمیل عملیات نظامی در نوار غزه به «زمان بیشتری» نیاز دارد در حالی که عکس‌های فرزندانشان را حمل می‌کردند با سردادن شعار «اکنون! اکنون!» خواستار آزادی آنها شدند.

وزارت خارجه فلسطین، دوشنبه، حملات 24 ساعت گذشته اسرائیل علیه غیرنظامیان در اردوگاه‌های المغازی، البریج و خان یونس که منجر به کشته شدن بیش از 130 نفر شد را محکوم کرد.

تعداد زیادی از این کشته‌شدگان که اغلب آن‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند تاکنون زیر آوار مانده‌اند.

جنایت نسل‌کشی

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که بمباران اسرائیل که کل ساختمان‌های مسکونی بالای سر ساکنان آن را ویران کرد، یک پیام صریح اسرائیل برای گسترش «جنگ، نسل‌کشی و ویرانی همه‌جانبه از شمال نوار غزه به مرکز و جنوب آن است».

در این بیانیه همچنین حملات کور و گسترده اسرائیل علیه ساکنان غزه یک جنایت پاکسازی نژادی توصیف شده که به تبدیل نوار غزه به سرزمینی غیر‌قابل سکونت منجر می‌شود.

وزارت خارجه فلسطین در ادامه اعلام کرد که اسرائیل اجماع بین‌المللی برای توقف «جنگ و نسل‌کشی» علیه غیرنظامیان فلسطینی را دست‌کم می‌گیرد و عمداً «قتل عام» خود علیه مردم فلسطین را تشدید می‌کند تا اهداف سازمان ملل و آمریکا پس از پذیرش قطعنامه 2720 را خنثی کند.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است که تشدید تنش‌های اسرائیل مانع هر گونه سازوکار بین‌المللی برای رساندن کمک‌ها و نیازهای اولیه بشردوستانه به غیرنظامیان در نوار غزه می‌شود.

افزایش قربانیان جنگ در غزه

اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت نوار غزه، دوشنبه، از کشته شدن 250 نفر و زخمی شدن 500 نفر در نتیجه بمباران 24 ساعت گذشته ارتش اسرائیل به نوار غزه خبر داد.

القدره افزود که حملات اسرائیل در هدف قرار دادن سیستم بهداشت و درمان نوار غزه به کشته شدن 311 روزنامه‌نگار و انهدام 102 دستگاه آمبولانس منجر شده است.

بر اساس تازه‌ترین آمار وزارت بهداشت فلسطین آمار قربانیان فلسطینی از هفت اکتبر تاکنون به 20674 کشته‌ و 54036 مجروح افزایش یافته و همه ساکنان غزه یعنی 2.3 میلیون نفر آواره شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید