نبردهای سنگین در خان‌یونس؛ تاکید اسرائیل بر حمله به 100 هدف مرتبط با حماس

هلال احمر فلسطین از حملات توپخانه‌ای اسرائیل به مقر این مرکز که دربردارنده هزاران آواره در خان یونس است، خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در راستای خسارات جانی بالای فلسطینی‌ها در نوار غزه در نتیجه جنگ جاری از هفتم اکتبر گذشته، شهر خان‌یونس در جنوب نوار غزه سه‌شنبه 5 دی شاهد درگیری‌های شدید است.
بر اساس گزارش تلویزیون فلسطین، از شامگاه دوشنبه 4 دی، 26 فلسطینی در خان‌یونس، بزرگترین شهر جنوب نوار غزه، کشته شدند.

هم‌زمان، هلال احمر فلسطین اعلام کرد که توپخانه اسرائیل، مقر این مرکز را که دربردارنده هزاران آواره در خان یونس است، هدف قرار داد.
«گردان‌های قدس»، شاخه نظامی جنبش جهاد نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که عوامل این گروه از صبح سه‌شنبه وارد «درگیری‌های شدید» در خان‌یونس شده‌اند.
این در حالی است که ارتش اسرائیل اعلام کرد، 100 هدف متعلق به جنبش حماس در جنوب نوار غزه را هدف حملات هوایی تهاجمی قرار داده است.
ارتش اسرائیل امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که منافذ تونل‌ها و زیرساخت‌های متعلق به حماس را هدف قرار داده و نیروهای زمینی با پشتیبانی جنگنده‌ها در حال نبرد مستمر در جبالیا و خان‌یونس هستند.
نیروهای اسرائیلی پس از فراخوان اهالی منطقه پرجمعیت شمال و مرکز غزه به ترک منازل خود، دو هفته پیش حمله زمینی به جنوب غزه را آغاز کردند.
سازمان ملل متحد پیشتر بارها نسبت به وضعیت تراژیک آوارگان جنوب غزه که با خطرات زیادی در نتیجه حملات و بمباران‌های سنگین اسرائیل روبرو هستند، هشدار داده و تاکید کرد که دیگر هیچ مکان امنی برای پناه‌دهی به این آوارگان وجود ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید