زخمی شدن 9 سرباز اسرائیلی در حملات موشکی از جنوب لبنان

درگیری‌های مرزی محدود میان حزب‌الله و اسرائیل در پی کشته شدن «سیدرضی موسوی» در دمشق، وارد فاز جدیدی از تشدید تنش شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل سه‌شنبه 5 دی، زخمی شدن 9 سرباز این کشور در حمله موشکی از جنوب لبنان را تایید کرد.

روزنامه «تایمز اسرائیل»، به نقل از ارتش این کشور گزارش داد که در نتیجه حمله گروه حزب‌الله لبنان با موشک‌های ضدتانک به شمال اسرائیل، 9 سرباز اسرائیلی زخمی شدند.

به گزارش این نشریه این 9 سرباز پس از ورود برای تخلیه یک غیر‌نظامی اسرائیلی که در حمله موشکی قبلی حزب‌الله به شمال اسرائیل مجروح شده بود، مجروح شدند که حال یکی از سربازان وخیم گزارش شده است.

از سویی رسانه‌های لبنانی، سه‌شنبه، گزارش دادند که اسرائیل مواضعی را در مرزهای جنوبی لبنان بمباران کرده است.

حزب‌الله لبنان اعلام کرد که اعضای این گروه شبه‌نظامی در حمایت از مردم فلسطین، یک سایت اسرائیلی در مزارع شبعا را هدف قرار دادند.

فاز جدیدی از تشدید تنش

از آغاز تهاجم نظامی اسرائیل به نوار غزه در پی حمله 7 اکتبر حماس، مرز لبنان و اسرائیل تقریباً به طور روزانه شاهد درگیری‌هایی محدود بود که علاوه بر تخلیه ساکنان جنوب لبنان و شمال اسرائیل به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از غیرنظامیان و شبه‌نظامیان در طرف لبنانی و کشته و زخمی شدن شماری از نظامیان و غیرنظامیان اسرائیلی شده است.

درگیری‌‌های محدود مرزی میان حزب‌الله و اسرائیل اکنون و در پی کشته شدن یکی از فرماندهان ارشد نیروی قدس سپاه پاسداران ایران و هماهنگ‌کننده شبه‌نظامیان ایرانی در سوریه و منطقه به نام «سیدرضی موسوی» در حمله هوایی روز دوشنبه 4 دی به منطقه سیده زینب در حومه دمشق، وارد فاز جدیدی از تنش‌ها شده است.

متاثر از تهدیدهای مقامات ایرانی مبنی بر این‌که این حمله بی‌پاسخ نخواهد ماند، ارتش اسرائیل در چندین جبهه نیروهای خود را فعال و به حالت آماده‌باش درآورده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید