حملات موشکی اسرائیل به مواضعی در حومه غربی دمشق و حومه القنیطره

اسرائیل دوشنبه در حمله‌‌ هوایی به منطقه سیده زینب در حومه دمشق با شلیک سه موشک سرتیپ «سیدرضی موسوی»، از فرماندهان ارشد نیروی قدس سپاه پاسداران و هماهنگ‌کننده نظامی ایران و سوریه را به همراه تعدادی از همراهان او کشت isr

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه شامگاه سه‌شنبه 5 دی خبر داد که اسرائیل طی حملاتی موشکی مواضعی را در نزدیکی حومه غربی دمشق و حومه القنیطره هدف قرار داده است.

بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه حملات موشکی شامگاه سه‌شنبه اسرائیل مواضعی را در نزدیکی روستای «عرنه» در حومه غربی دمشق و اطراف شهرک «حضر» در حومه القنیطره در جنوب غربی سوریه هدف قرار داد.

به گفته دیدبان هفته گذشته این مناطق در پاسخ به پرتاب موشک از سوریه به سوی بلندی‌های جولان، نیز هدف حملات موشکی قرار گرفته بودند.

شایان ذکر است که دوشنبه 4 دی سرتیپ پاسدار«سیدرضی موسوی»، از فرماندهان ارشد نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در حمله هوایی اسرائیل به منطقه سیده زینب در حومه دمشق کشته شد.

در واکنش به کشته شدن سیدرضی موسوی که رسانه‌های ایرانی از او به‌عنوان هماهنگ‌کننده نظامی ایران و سوریه و از همراهان «قاسم سلیمانی»، فرمانده پیشین سپاه قدس یاد کرده‌اند، مقامات سیاسی و نظامی ایرانی اسرائیل را تهدید کردند که این اقدام آن بی‌پاسخ نخواهد ماند.

سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد‌کل نیروهای مسلح ایران سه‌شنبه 5 دی در پیامی کشته شدن هماهنگ‌کننده نظامی ایران و سوریه را اقدامی ناشی از ارزیابی «توهمی» و «خطای راهبردی» اسرائیل برای گسترش جنگ در منطقه دانست که به گفته او «بدون پاسخ نخواهد ماند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید