حمدوک برای دیدار میان حمیدتی و البرهان و توقف جنگ در سودان فراخوان داد

عبدالله حمدوک به نمایندگی از کمیته هماهنگی نیروهای دمکراتیک سودان خواستار دیدار میان حمیدتی و البرهان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عبدالله حمدوک، نخست‌وزیر سابق سودان دوشنبه 4 دی گفت که به‌منظور رایزنی‌ درباره راهکارهای لازم برای توقف جنگ، از عبدالفتاح البرهان، فرمانده ارتش و محمد حمدان دقلو (حمیدتی)، فرمانده نیروهای پشتیبانی سریع سودان جهت انجام دیدار فوری دعوت به‌عمل آورده است.

حمدوک دوشنبه در حساب کاربری خود بر شبکه «ایکس» گفت که او به نمایندگی از کمیته هماهنگی نیروهای دمکراتیک سودان (تقدم) دعوتنامه‌های خطی جداگانه‌ای را به هر کدام از البرهان و حمیدتی فرستاده است.

جنگ میان ارتش سودان به فرماندهی البرهان و نیروهای پشتیبانی سریع سودان به فرماندهی حمیدتی از ماه آوریل گذشته و در پی اختلافات میان دو طرف درباره ادغام نیروهای تحت‌ فرماندهی آنها، درگرفت.

جنگ میان نظامیان در سودان همزمان با آن آغاز شد که طرف‌های غیرنظامی در آخرین مراحل سرگرم تکمیل روند سیاسی مورد حمایت بین‌المللی بودند.

کمیته هماهنگی نیروهای دمکراتیک سودان اخیرا از جامعه بین‌المللی و منطقه‌‌ای طی فراخوانی درخواست کرد که تلاش‌های خود را برای توقف جنگ و تقویت فرصت‌های دست‌یابی به راه‌حل از طریق مذاکرات و اتخاذ تدابیر جدی برای حفاظت از غیرنظامیان و امدادرسانی به آنها گسترش دهد.

کمیته هماهنگی نیروهای دمکراتیک سودان همچنین درباره گسترش دامنه جنگ و امتداد آن به ایالت‌های امن و در نهایت منجر شدن آن به تجزیه این کشور، هشدار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید