ادامه تنش‌ها در دریای سرخ؛ حمله پهپادی به یک کشتی در نزدیکی بندر حدیده یمن

رهبر حوثی‌ها هشدار داده که در صورت هدف قرار دادن نیروهایش، به ناوهای جنگی آمریکایی حمله خواهند کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه تنش‌ها در دریای سرخ در نتیجه حملات مکرر حوثی‌ها به کشتی‌های تجاری و تهدید ناوبری بین‌المللی، كميته عمليات بازرگانی دریایی بریتانیا صبح سه‌شنبه خبرداد که دو گزارش از وقوع یک حمله با دو پهپاد به یک کشتی تجاری در غرب بندر حدیده یمن دریافت کرده است.

به گزارش خبرگزاری جهان عرب، به نقل از کمیته بریتانیایی، کشتی مذکور با رهبری ائتلاف بين‌المللی تماس گرفته و از سلامتی کامل کشتی و خدمه خبر داده است. طبق این گزارش، تحقیقاتی درباره این حادثه آغاز شده است.

حوثی‌ها روز یکشنبه اعلام کردند که یک کشتی جنگی آمریکایی قصد شلیک به هواپیمای شناسایی آنها را داشت که در حال انجام فعالیت‌های شناسایی در دریای سرخ بود. به گفته آنها یکی از موشک‌ها در نزدیکی یک کشتی که در حال حرکت به سمت جنوب بود منفجر شد.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که فرماندهی مرکزی آمریکا تایید کرد که چهار پهپاد را که شنبه گذشته به سمت یک ناوشکن آمریکایی در جنوب دریای سرخ در حرکت بودند و از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن پرتاب شده بودند، سرنگون کرد.

شایان ذکر است که عبدالملک الحوثی، رهبر حوثی‌ها چهارشنبه گذشته هشدار داده بود که در صورت هدف قرار دادن نیروهایش، به ناوهای جنگی آمریکایی حمله خواهند کرد.

به رغم اعلان واشینگتن هفته گذشته درباره تشکیل یک نیروی چند ملیتی برای مقابله با حملات حوثی‌ها در دریای سرخِ این حملات ادامه یافته است.

از 17 اکتبر، در پی جنگی که در روز هفتم اکتبر میان اسرائیل و گروه‌های فلسطینی در نوار غزه آغاز شد، شبه‌نظامیان حوثی بیش از 15 حمله به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ انجام دادند که باعث شد حدود 4 شرکت بزرگ کشتی‌رانی عملیات خود را در منطقه متوقف کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید