یک افسر ارشد اسرائیلی: جنگ چریکی در جنوب غزه ماه‌ها ادامه خواهد داشت

به گفته این افسر، حماس به تاکتیک «جنگ چریکی» نامنظم متکی است و با روش‌‌های ایجاد کمین و استفاده از تک تیراندازها تلاش می‌کند از رویارویی مستقیم با ارتش خودداری ‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک افسر بلندپایه اسرائیلی روز دوشنبه 4 دی در مصاحبه با روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» گفت که نبرد در جنوب نوار غزه ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا ارتش اسرائیل بتواند آن را مانند شمال غزه به کنترل خود درآورد.

بنا به این گزارش، این افسر که فرماندهی نیروهای اسرائيلى در شهر خان یونس جنوب غزه را برعهده دارد، دلیل طولانی شدن جنگ را به افزایش تعداد کشته‌های ارتش اسرائیل با توجه به جنگ چریکی دانست.

او گفت حماس به تاکتیک «جنگ چریکی» نامنظم متکی است و با روش‌‌های ایجاد کمین و استفاده از تک تیراندازها تلاش می‌کند از رویارویی مستقیم با ارتش خودداری ‌کند.

این افسر اسرائیلی افزود که این حملات نامنظم حماس معمولا توسط یک هسته متشکل از دو تا پنج نفر انجام می‌شود.

گفتنی است روزنامه تایمز اسرائیل روز گذشته گزارش داد، در جریان نبردهای شمال نوار غزه دو سرباز اسرائیلی دیگر کشته شدند که با این آمار تعداد سربازان کشته شده تنها در نبردهای نوار غزه به 156 تن افزایش یافته است.

همزمان، دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل از تشدید عملیات ارتش در خان یونس خبر داد و آن را «پیچیده» توصیف کرد.

در همین حال، وزارت بهداشت در نوار غزه اعلام کرد که تعداد قربانیان بمباران اسرائیل به اردوگاه المغازی در نوار مرکزی به 78 نفر افزایش یافته است.

اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین شامگاه یکشنبه اعلام کرد: «آنچه در اردوگاه المغازی اتفاق می‌افتد، نسل‌کشی یک منطقه مسکونی پرجمعیت است.»

از سوی دیگر دفتر سخنگوی ارتش اسرائیل گفت که در حال بررسی گزارش‌ها درباره حادثه اردوگاه المغازی است، جنبش حماس که نوار غزه را اداره می‌کند، در بیانیه‌ای این حمله هوایی را یک «قتل عام وحشتناک» توصیف کرد و آن را «جنایت جنگی جدید» خواند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید